Wyposażenie sali lekcyjnej

Każda sala lekcyjna powinna mieć odpowiednie wyposażenie oraz elementy, które związane są z administracją państwową. Przede wszystkim w każdej sali powinno wisieć godło RP. Teoretycznie powinno się ono znajdować z przodu klasy, tuż nad tablicą.

Godło RP powinno być zabezpieczone przed zniszczeniem, na przykład zalaminowane czy umieszczone w antyramie.

Zasady obowiązują

Pozostała część sali może być urządzona w bardzo różny sposób, jednak istnieją pewne zasady, które określają wyposażenie szkół. W sali powinna znajdować się odpowiednia ilość stolików i krzeseł, dostosowanych do wzrostu uczniów. Ich ilość zależna jest także od kubatury pomieszczenia. Ławki i stoliki szkolne różnych wielkości dostępne są stale w sklepach oferujących wyposażenie szkół, zatem nie stanowią towaru deficytowego. Oczywiście jednym z ważniejszych mebli w sal jest biurko nauczyciela, kiedyś umieszczane na podwyższeniu, obecnie stojące bezpośrednio na podłodze. W sali lekcyjnej powinny znajdować się szafki, w których uczniowie mogą trzymać swoje rzeczy. Jeśli w szkole nie ma szatni, na końcu klasy znajduje się najczęściej wieszak, na którym pozostawia się okrycia wierzchnie.

Odpowiednie atesty

Wyposażenie sali lekcyjnejWszystkie elementy używane jako wyposażenie szkół muszą mieć odpowiednie atesty, bez których nie mogą być dopuszczone do użytku w szkołach. Oczywiście sklepy oferujące wyposażenie szkół dysponują wszystkimi potrzebnymi certyfikatami, zatem warto jest pamiętać, by zakupy mebli do szkół robić tylko i wyłącznie w takich miejscach. Zresztą jest to także bardzo wygodny sposób, ponieważ miejsca takie mają w swojej ofercie wszystko to, co potrzebne – od wielkich szaf po godło RP. Jeżeli istnieje taka potrzeba, szkoła może rozszerzyć wyposażenie sal lekcyjnych o rolety czy też żaluzje, poprawiające komfort uczenia się uczniów. Dzięki nim w sali może być równocześnie i chłodno, i przewiewnie, a słońce nie razi uczniów w oczy. Takie rolety również oferują sklepy posiadające rzeczy, które stanowią wyposażenie szkół. Warto zatem korzystać z ich oferty, przygotowując sale do zajęć.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz