Wyjazd za granicę swoim samochodem

Wyjazd za granicę swoim samochodemWakacje w pełni a co za tym idzie oczywiście mamy przed sobą wakacyjne wyjazdy. Coraz więcej naszych rodaków decyduje się między innymi na zagraniczne wyjazdy swoim samochodem. Sytuacja nieco się obecnie zmieniła, jesteśmy dużo bardziej otwarci na dłuższe samochodowe wyjazdy nawet mimo coraz lepszej dostępności lotów samolotem. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjazd samochodem do innego kraju powinniśmy zainteresować się tym jak wygląda ubezpieczenie w tej sytuacji. Trzeba pamiętać, że nigdy nie wiadomo co wydarzy się na drodze, a co za tym idzie musimy być przygotowani na takie sytuacje biorąc pod uwagę między innymi ubezpieczenie jakie będziemy posiadali.

W Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, tak by w sytuacji gdy ktoś spowoduje wypadek nie był zobowiązany do wyrównania popełnionych szkód. Będzie to leżało po stronie ubezpieczyciela, u którego będzie się miało wykupioną polisę. Gdy wyjeżdżamy do innego kraju również takie ubezpieczenie powinniśmy posiadać. W Polsce sytuacja na tym polu zmieniła się w roku 2004, gdy Polska weszła do UE. Od tego roku nie trzeba już posiadać zielonej karty do podróżowania po krajach należących do wspólnoty. Jeśli jednak autem wybieramy się do innego kraju np. na Wschód Europy będzie trzeba zainteresować się zagadnieniem takim jak OC zielona karta Gothaer. To dokument, który będzie zwalniał nas od odpowiedzialności jeśli doprowadzimy do wypadku w innym kraju.

Jak uzyskać zieloną kartę?

Jeśli chodzi o możliwość uzyskania takiego dokumentu nie stanowi to obecnie większego problemu. Większość firm ubezpieczeniowych działa obecnie na takiej zasadzie, że do posiadanego ubezpieczenia OC wydaje zielona kartę bez dodatkowych kosztów. To wygodna opcja, dzięki której będzie można ograniczyć sobie koszty związane z ubezpieczeniem.  Jeśli wiec ktoś planuje wyjazdy do innego kraju to warto oczywiście pomyśleć o tym, by wcześniej sprawdzić czy ewentualnie OC zielona karta będzie w cenie wykupionego ubezpieczenia. Warto na taką polisę postawić, by w momencie, gdy zbliży się wyjazd nie okazało się, że trzeba na szybko szukać nowego ubezpieczenia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *