Wycena pojazdu i szkody, czyli na co uważać decydując się na ubezpieczenie AC

Wycena pojazdu i szkody, czyli na co uważać decydując się na ubezpieczenie ACZakup ubezpieczenia AC może być równie dobrze źródłem satysfakcji oraz frustracji. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, na co uważać decydując się na taki krok, aby później nie żałować, że sporej wysokości składka nie przyniosła nam żadnych korzyści.

Problemy z wyceną pojazdu

Pierwsze problemy pojawiają się często w tym samym momencie, w którym nadchodzi czas na oszacowanie wartości samochodu. Tu każdy ubezpieczyciel ma nieco inne podejście. Mamy zatem do czynienia tak z firmami, które uznają wartość auta podaną przez klienta, jak i z tymi, które wykorzystują w tym celu średnie wartości aut wygenerowane uprzednio przez systemy takie, jak Eurotax. Taka uśredniona cena bardzo często jest zaniżona, co może odbić się niekorzystnie zwłaszcza na tych kierowcach, którzy dysponują dodatkowym wyposażeniem w należącym do nich pojeździe. Tu rozwiązaniem problemu może być wcześniejsze poznanie wartości własnego auta, co pozwoli na szybką reakcję w przypadku próby jej obniżenia przez podmiot przygotowujący ubezpieczenie AC.

Problemy z wyceną szkody

Nie tylko wycena samego auta może mieć wpływ na poziom naszego zadowolenia z autocasco. Jeszcze przed podpisaniem umowy wskazane jest więc przeanalizowanie sposobów, w oparciu o które likwidowane będą przyszłe szkody w aucie. Najczęściej klient może zdecydować o tym, czy realizacja ta odbywać się będzie w systemie gotówkowym, czy też bezgotówkowym. Opcja bezgotówkowa oznacza, że zostawiamy samochód w warsztacie i odbieramy go po naprawie, a usługodawca i ubezpieczyciel porozumiewają się bez naszego udziału. Wariant gotówkowy zakłada z kolei, że otrzymujemy odszkodowanie na konto, sami jednak musimy znaleźć warsztat, który dokona naprawy. Wariant bezgotówkowy jest zwykle droższy, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest też bardziej opłacalny dla kierowcy. Korzystając z drugiego z wymienionych rozwiązań można przekonać się o tym, że kwota wypłacona przez ubezpieczyciela wcale nie musi być wystarczająca na eliminację usterki, do jakiej doszło w pojeździe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-autocasco

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz