Wakacje, czas na edukacje!

Wakacje, czas na edukacje!

Wakacje to przede wszystkim czas na odpoczynek po trudach roku szkolnego. Jednak kolonie młodzieżowe współcześnie to już nie tylko chleb z dżemem na stołówce i ognisko wieczorem.

Współczesna oferta wypoczynku dla dzieci jest niezwykle bogata dzięki czemu wakacje mogą być też czasem na udoskonalenie swoich umiejętności. Najlepszym przykładem tematycznych wyjazdów, które warto wybrać są obozy językowe.

Uczyć się w wakacje? Czemu nie…

Warto połączyć czas wypoczynku z nauką języka obcego. Niezależnie od tego, czy nasze dziecko jest w nim biegłe czy też ma trudności albo chce kontaktu z językiem, którego dotychczas się nie uczyło z szerokiej oferty jaką obecnie dają kolonie młodzieżowe z turnusami językowymi bez problemu wybierzemy coś dla naszej pociechy. Warto przed podjęciem decyzji sprawdzić jaką metodą pracuje dana szkoła językowa, czy lektorami nie są przypadkowe osoby i czy metodyka pracy dostosowana jest do specyficznego czasu, czyli wakacji i wypoczynku. Najlepiej wybierać biura wyspecjalizowane w organizacji wyjazdów językowych, z klarowną, wypracowaną metodą nauki i pomysłem na pozostały czas poza zajęciami.

W Polsce czy zagranicą?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Obozy językowe za granicą pozwalają nie tylko na kontakt z językiem w czasie zajęć i poza nim, na natychmiastowe sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce – w sklepie, na basenie, w muzeum. Szczególnie polecana forma dla nieco starszych dzieci i młodzieży oraz tych, którzy w języku czują się już dość pewnie. Minusem są nieco wyższe koszty całego wyjazdu, zwykle przyczyna jest znacznie wyższy koszt podróży. Starsze dzieci zapewne dobrze zniosą dłuższą podróż autokarem, co w przypadku maluchów może być kolejnym minusem. Odległość raczej nie pozwoli rodzicom na wizytę, co w przypadku starszych uczniów czy nastolatków nie ma takiego znaczenia ale maluchowi może skutecznie zepsuć cały wyjazd. Oczywiście ogromnym plusem jest sam pobyt zagranicą, możliwość zwiedzenia przy okazji ciekawych miejsc i obcowania z inną kulturą.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *