Ubezpieczenia samochodowe: OC i inne

Ubezpieczenia samochodowe: OC i inne

Średnie stawki na ubezpieczenia samochodowe nieustannie rosną od kilku lat. Nie warto więc spieszyć się z wyborem polisy – powinniśmy starannie przejrzeć oferty kilku ubezpieczycieli, a także zapoznać się z możliwymi ubezpieczeniami opcjonalnymi, m.in. autocasco i NNW.

Dlaczego OC drożeje?
Na rosnące ceny ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej pojazdów składa się kilka różnych czynników. Mamy tu przede wszystkim do czynienia z dość mało rentownym produktem, obwarowanym dodatkowo pewnymi regulacjami ze strony państwa. W efekcie, aby towarzystwa ubezpieczenie „wyszły na swoje”, muszą podwyższać ceny dla swoich klientów.

Sposoby na tanie OC

Podstawowym sposobem na znalezienie korzystnej oferty ubezpieczenia OC, z którego może skorzystać każdy internauta, jest wyliczenie składki przy pomocy specjalnych kalkulatorów, osadzonych na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównując otrzymane wyniki w kilku firmach, łatwo możemy stwierdzić, w której z nich najbardziej będzie nam się opłacało wykupić polisę. Warto pamiętać, że takie kalkulatory uwzględniają zwykle także dodatkowe usługi, więc jeśli pragniemy nabyć również pakiet assistance, ostateczna cena będzie go obejmować.

Ubezpieczenia opcjonalne

Pomimo rosnących cen w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, nie powinniśmy zniechęcać się do korzystania z ubezpieczeń opcjonalnych, takich jak autocasco, NNW czy też różnego rodzaju pakiety związane z podróżą czy dodatkową ochroną pojazdu. Rozszerzenie polisy o dodatkowe warunki może bowiem w wielu przypadkach okazać się w pełni uzasadnionym wyborem, który bez wątpienia docenimy w momencie doznania szkody, jakiej nie obejmują swoim zakresem zwykłe, obowiązkowe ubezpieczenia samochodowe.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

Warto przy tym pamiętać, iż niektóre polisy mogą zostać zawarte na niedługi okres, zachęcając klientów do ich czasowego wykupienia w sytuacji, gdy w największym stopniu mogą ich potrzebować. Ubezpieczenia samochodowe tego rodzaju są także często skierowane do turystów, chroniąc przewożony autem bagaż i zapewniając usługi assistance – również za granicą.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz