Ubezpieczenia komunikacyjne, czyli co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia komunikacyjne, czyli co oferują towarzystwa ubezpieczenioweW ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się dzisiaj bardzo różne produkty kierowane do różnych grup klientów. Wśród tych cieszących się ogromną popularnością i kupowanych naprawdę bardzo często znajdują się między innymi ubezpieczenia komunikacyjne. Wbrew obiegowej opinii ubezpieczenia dla kierowców to dzisiaj nie tylko zwykłe polisy OC oraz AC. Oferta polis komunikacyjnych jest o wiele szersza.

Dzisiaj towarzystwa ubezpieczeniowe oferują kierowcom:

  • ubezpieczenie OC;
  • ubezpieczenie AC;
  • ubezpieczenie szyb samochodowych;
  • ubezpieczenie assistance.

To jedynie niewielki wycinek tego, co wykupić mogą kierowcy chcący zapewnić sobie naprawdę szeroką ochronę.

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb samochodowych to bardzo ciekawa propozycja, która gwarantuje uzyskanie odszkodowania w momencie, kiedy szyby w naszym aucie zostaną zniszczone. Polisa obejmować może między innymi opady atmosferyczne. Chodzi na przykład o grad, który może poważnie uszkodzić szyby w naszym aucie. Taka polisa to świetny wybór dla tych wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że ich samochód jest chroniony na wypadek bardzo różnych zdarzeń i okoliczności. Polisa OC jest dla kierowców ubezpieczeniem obowiązkowym. Oznacza to, że musi ją wykupić każdy, kto chce swoim samochodem jeździć.

Ubezpieczenia AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują rozmaite zniżki dla kierowców, ale mogą zastosować także tak zwaną zwyżkę. Na zniżki mogą liczyć między innymi ci, których jazdę można określić jako bezszkodowa. Brak stłuczek i wypadków sprawia, że towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na obniżenie składki. Ubezpieczenie AC jest – podobnie jak ubezpieczenie szyb samochodowych – dobrowolne. Gwarantuje ochronę w przypadku kradzieży samochodu czy zniszczenia karoserii. Taką polisę warto wykupić mimo niemałych kosztów, które trzeba w związku z tym ponieść. Ubezpieczenia komunikacyjne to ważny segment w ofercie działających obecnie towarzystw ubezpieczeniowych. Im szerszą polisę wybierzemy, tym lepsza jest ochrona, która jest nam zapewniana. Czasem warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że w razie rozmaitych zdarzeń otrzyma się odszkodowanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz