Szkolenia z Europejskiego Funduszu Społecznego

W ostatnich czasach coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju szkolenia, które finansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego, który stanowi jeden z 5 głównych funduszy, jakie oferuje Unia Europejska w celu rozwoju społeczno-gospodarczym w krajach, które są członkami Unii Europejskiej. Tego rodzaju szkolenia zwiększają szanse ludzi na rynku pracy.

Szkolenia z Europejskiego Funduszu SpołecznegoOczywiście nie może to być przypadkowo wybrane szkolenie, lecz takie które jest związane z branżą, w której się pracuje lub pracowało oraz z posiadanymi kwalifikacjami, umiejętnościami, a także doświadczeniem. Można również pobierać kształcenie, które jest związane z nowymi kierunkami rozwoju i ze zdobywaniem nowych kompetencji.

Europejski Fundusz Społeczny w swojej ofercie posiada różnego rodzaju programy szkolenia i kształcenia, w postaci kursów, szkoleń i studiów podyplomowych, pomagających w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych. Pomocna w wyborze odpowiedniego szkolenia, spełniającego kryteria określone w danym projekcie, może się okazać baza szkoleń, która w jednym miejscu zbiera oferty z całej Polski i znacząco ułatwia podjęcie decyzji. Szkolenia związane z działalnością Europejskiego Funduszu Społecznego mają wiele różnych zalet.

Przede wszystkim w większości są one finansowane ze środków Unii Europejskiej co oznacza, że dla końcowego beneficjenta są one bezpłatne. Tylko w niektórych przypadkach, w zależności od specyfikacji konkretnego projektu, odbiorca, czyli pracownik lub pracodawca, są zobligowani do poniesienia kosztów szkolenia. Jednak nawet w przypadkach, gdy za szkolenie trzeba zapłacić, odbywa się to w formie niepełnych kosztów szkolenia, co oznacza, że trzeba zapłacić tylko część całkowitych kosztów danego szkolenia. Warto nadmienić, że baza szkoleń to miejsce, w którym wszystkie szkolenia dostępne są od ręki.

Wystarczy posiadać komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu, by móc przeglądać setki różnych szkoleń i wybrać to, które pasuje do naszych preferencji i możliwości. W takiej bazie szkolenia są umieszczane w odpowiednich kategoriach tematycznych, co ułatwia użytkownikom znalezienie szkoleń odpowiednich dla ich branży i umiejętności oraz doświadczenia, które posiadają. Warto też wspomnieć, że baza szkoleń jest nie tylko czymś, co pomaga we wspieraniu rynku pracy, ale stanowi również pewnego rodzaju narzędzie, które ułatwia ocenę jakości takiego wsparcia, pochodzącego ze środków Unii Europejskiej, a konkretniej w tym przypadku ze środków w ramach działań Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz