Słów kilka o kantorach internetowych

Słów kilka o kantorach internetowychJeszcze kilka lat osoby, które chciały kupić lub sprzedać obcą walutę mogły zrobić to tylko w kantorze stacjonarnym lub w banku. W 2009 roku zaczęły w Polsce funkcjonować pierwsze kantory internetowe.

Dzisiaj stanowią one ogromną konkurencję dla banków i tradycyjnych kantorów. Jak działają kantory internetowe?

Handel walutą sprzed ekranu monitora

Zakup/sprzedaż walut w kantorze internetowym odbywa się za pośrednictwem podłączonego do Internetu komputera. Jest to więc bardzo komfortowa forma wymiany waluty. Koszt wymiany waluty obcej na złotówki w wielu kantorach internetowych jest bardziej korzystny niż w bankach i tradycyjnych kantorach. Różnice te bywają nieraz na tyle duże, że nawet osoby, które wymieniają niewielkie kwoty mogą na różnicy sporo zaoszczędzić.

Transakcje online – bezpieczne i wygodne

Transakcje dokonywane w kantorach internetowych są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Osoba, która chce wymienić waluty w kantorze online musi przede wszystkim być zarejestrowanym użytkownikiem kantoru. Przed skorzystaniem z usług musi też założyć w banku rachunek w obcej walucie oraz (jeśli jeszcze go nie posiada) rachunek w złotówkach. Transakcje dokonywane w wirtualnym kantorze są bezgotówkowe. Stąd też dokonując w nich transakcji zarejestrowani klienci podają numery obu rachunków. Z chwilą rejestracji ze strony kantoru otrzymają numer konta, na który przeleją w złotówkach kwotę, którą zamierzają przewalutować. Wybrana waluta znajdzie się na ich koncie błyskawicznie. W niektórych kantorach pieniądze przelewane są na rachunek klienta już po 15 minutach. W większości transakcje realizowane są w ciągu kilku godzin.

Właściciele kantorów internetowych prowadząc je muszą współpracować z bankami. Na większe zaufanie klientów zasługują te kantory, które taką współpracę nawiązały z dużą ilością banków. Osoby, które chcą sprawdzić z iloma bankami współpracuje wybrany przez nie kantor mogą to zrobić na stronie kantoru.

Wymiana walut w kantorze internetowym staje się coraz bardziej popularna. Rozwiązanie to jest przede wszystkim bezpieczne, komfortowe i tanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *