Sally Hansen: amerykańska marka kosmetyczna

Sally Hansen: amerykańska marka kosmetyczna

Sally Hansen to amerykańska marka kosmetyczna znana dzisiaj na całym świecie. Przez wiele lat postać założycielki marki była bardzo tajemnicza. Kilka lat brand został wykupiony przez firmę Coty, dopiero wtedy udało się więcej dowiedzieć o Sally Hansen – kobiecie, która zrewolucjonizowała pielęgnację paznokci. Poznajmy Sally Hansen i jeden z jej produktów.

Krótka historia życia Sally Hansen

Sally Finney (Hansen to nazwisko, które przyjęła po wyjściu za mąż za dr Adolfa Hansena) urodziła się w roku 1908 w amerykańskim stanie Kansas. Jej rodzice byli właścicielami sklepu kosmetycznego La Fineé. Będąc nastolatką Sally marzyła o tym, aby zostać tancerka, dlatego postanowiła przeprowadzić się do Kalifornii. Rodzinny biznes rozwijał się bardzo dobrze. Sally porzuciła więc taniec i zajęła się dalszym rozwijaniem rodzinnej firmy. Stworzyła własne receptury kosmetyczne oraz perfumy. W 1945 roku zamieszkuje w Nowym Jorku, rok później rozwija już markę pod nazwiskiem Hansen. Powstaje Sally Hansen INC. Jako pierwszy produkt z jej nazwiskiem na rynku ukazała się odżywka do paznokci Hards As Nails. Odżywka wciąż jest produkowana i dostępna w drogeriach na całym świecie. Sally Hansen jest firmą, która specjalizowała się i nadal specjalizuje w produktach do pielęgnacji paznokci. Z upływem czasu do odżywek dołączyły lakiery do paznokci.

Sally Hansen: amerykańska marka kosmetyczna

Sally Hansen Salon Manicure Complete

To lakier do paznokci w kolorze 121 Let´s Snow. Bazą lakieru Salon jest wzmacniająco działająca na paznokcie keratyna oraz kompleks składający się z witamin, które są niezbędne do tego, aby mieć mocne paznokcie. Dodatkowo lakier Salon zawiera w swoim składzie sylikon i związki minerałów botanicznych. Składniki lakieru sprawiają, że paznokcie stają się odporne na łamanie i rozdwajanie. W składzie nie zabrakło również filtrów UV. Chronią one kolor przed blaknięciem. Wąski pędzelek pozwala na wygodne rozprowadzenie lakieru. Manicure wykonany lakierem Salon zachowuje idealny wygląd aż przez tydzień. Opakowanie zawiera 14,7 ml produktu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz