Rekrutacja z Talentuno

Rekrutacja z Talentuno

Wiele firm zastanawia się w jaki sposób przeprowadzić sprawną rekrutację pracowników. To bardzo ciekawy temat, który w ostatnich latach wzbudza spore zainteresowanie. Okazuje się bowiem, że w wielu firmach znalezienie pracowników jest rzeczywiście kłopotem. Dlatego rekrutacja generuje duże koszty a jednocześnie nie przynosi efektów w postaci zatrudnienia nowych osób. Dlatego pojawił się miedzy innymi portal rekrutacyjny Talentuno. To ciekawa propozycja, która ma odmienić spojrzenie na rekrutację i doprowadzi do sytuacji,  w której znalezienie pracownika będzie łatwiejsze, ponieważ w całej procedurze uczestniczyć będą trzy strony i to ma zdecydowanie ułatwić ta kwestię.

Rekrutacja z Talentuno

Pracownicy, pracodawcy i matchmakerzy

Serwis zakłada połączenie trzech stron w procesie rekrutacji. Portal gromadzi bowiem pracodawców, którzy przedstawiają tam swoje ogłoszenia o pracę oraz pracowników, którzy szukają zatrudnienia. Jednocześnie pojawia się jeszcze trzecia strona tego całego procesu a więc osoba nazywana matchmaker, która mając swoje kontakty przedstawia pracodawcom CV osób, które będą odpowiadały swoim zawodowym profilem do danego stanowiska. Za przedstawienie CV, umieszczenie osoby na shortliście czy tez jej późniejsze zatrudnienie osoba nazywana matchmaker będzie otrzymywała prowizje od serwisu.

Sprawniejsza organizacja rekrutacji

Tak zorganizowany proces rekrutacji ma za zadanie stworzenie sytuacji, w której cały proces rekrutacji przebiegał będzie zdecydowanie sprawniej. Jednocześnie jeśli chodzi  o cały proces jako, że będzie on przebiegał sprawniej nie będzie wymagał zaangażowania tak wielu osób a tym samym koszty z tym związane będą niższe. Warto więc z dostępnych możliwości i zainteresować się tym jak Talentuno pracuje. To jeden z takich serwisów, które faktycznie mogą skutecznie odmienić nieco cały ten proces rekrutacji w wielu firmach, zdecydowanie łatwiej będzie szukać specjalistów, którzy będą naszym oczekiwaniom odpowiadać. Jeśli więc baza pracodawców będzie rosnąć to faktycznie serwis może być dla wielu firm komfortowym wsparciem przy rekrutacji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz