Reklama na Facebooku

Facebook jest najbardziej popularnym serwisem internetowym na świecie. Ilość użytkowników tego portalu stale rośnie. Jego właściciele ciągle wprowadzają jakieś zmiany oraz dodatkowe funkcjonalności, które okazują się niezwykle przydatne użytkownikom portalu oraz sprawiają, że pojawiają się nowi użytkownicy.

Na początku Facebook miał być serwisem typowo rozrywkowym. Miało to być po prostu miejsce w Sieci, dzięki któremu użytkownicy Internetu będą mogli mieć ze sobą kontakt. Swoje początki serwis miał w Stanach Zjednoczonych. Początkowo Facebook miał zasięg bardzo lokalny, dopiero w trakcie prac rozwojowych nad serwisem jego zasięg zaczął dosięgać coraz większych obszarów kraju.

Doskonała reklama

Reklama na FacebookuAż w końcu portal zaczął rozprzestrzeniać się na inne kraje, osiągając w ten sposób zasięg międzynarodowy. Portal internetowy Facebook posiada kilkaset milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Z czasem odkryto, że tego typu miejsce w Sieci może być doskonałą reklamą, zarówno dla mniejszych przedsiębiorców, jak i dla poważnych firm oraz dla olbrzymich korporacji. Facebook jest doskonałym miejscem do reklamy, ponieważ udostępnione są w nim tak zwane fan page, czyli firmowe strony, na których dany przedsiębiorca może założyć swój profil, a w nim prezentować swoje produkty lub usługi, co sprawia, że może on w bardzo łatwy sposób (i przede wszystkim za darmo) dotrzeć do odbiorców, czyli do tak zwanej grupy docelowej, która jest potencjalnie zainteresowana tego typu usługami lub produktami.

Reklama na facebooku

W dzisiejszych czasach reklama na facebooku jest bardzo rozchwytywana jeżeli chodzi o formy marketingowe w Sieci. Jest ona darmowa i umożliwia dotarcie nawet do kilkuset milionów potencjalnych odbiorców każdej firmy, ponieważ właśnie tylu użytkowników posiada portal Facebook. Na Facebooku swoje fanpage założyć może nie tylko przedsiębiorca lub osoba związana z szeroko pojętym biznesem, ale także artysta, który w ten sposób może mieć lepszy kontakt ze swoimi fanami. Fanpage każdej osoby bądź firmy zdobywa swoich fanów, co w dużym stopniu świadczy o popularności danego profilu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz