Przyprawiamy pizzę

Kuchnia włoska ma w naszym kraju naprawdę wielu miłośników. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest ona niezwykle aromatyczna i smaczna. Wśród potraw, które Polacy naprawdę bardzo polubili znajduje się pizza. Danie to jest u nas niezwykle popularne.

Pizzerie znajdziemy na każdym rogu w większości miast. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „pizza Zakopane”, aby szybko zobaczyć, ile restauracji serwuje pizzę w samej tylko stolicy Tatr. Mówiąc o pizzy, nie można pominąć kwestii jej przyprawiania. Pizza bez pełnych aromatu ziół nie istnieje. Zobaczmy, co sprawdza się w przypadku pizzy, a jakich przypraw należy się wystrzegać.

Przyprawiamy pizzę

Czym nie należy przyprawiać pizzy?

Jeśli chodzi o przyprawy, które do pizzy nie pasują, to są to wszystkie te, bez których większość Polek nie wyobraża sobie zupy. Nie tego włoskiego dania nie pasuje ziele angielskie, a także liść laurowy. Wystrzegać należy się także kminku, który również nie pasuje do tej potrawy.

Rozmaryn

To jedno z tych ziół, które bardzo mocno kojarzy się z Włochami. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że świetnie komponuje się z pizzą. Rozmaryn ma wyjątkowo mocny smak i aromat. Dlatego nie należy stosować go zbyt wiele. Całe gałązki bardzo dobrze sprawdzą się również jako dekoracja pizzy. Wystarczy położyć je na placku już po upieczeniu.

Czosnek

Wiele osób powie, że bez czosnku pizza po prostu nie istnieje. Dodaje się go do sosu pomidorowego, który tym prostym sposobem zyskuje na wyrazistości. Trzeba jednak pamiętać, że czosnek – podobnie jak rozmaryn – jest bardzo aromatyczny. Należy go w związku z tym stosować z umiarem.

Cząber

To zioło, którego popularność jest również bardzo duża. Polki chętnie dodają go do bigosu, a także dań z fasoli. Tymczasem cząber można z powodzeniem wykorzystać również do doprawienia pizzy. Warto zwłaszcza dodać go do sosu pomidorowego. Razem z czosnkiem stworzą wyjątkowe połączenie smaków i aromatów.

Pizza musi pachnieć ziołami i czosnkiem. Z pewnością ze stwierdzeniem tym zgodzi się każdy miłośnik tej włoskiej potrawy.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zakopane-krupowki

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz