Przecinarki do glazury: jaką kupić?

Przecinarki do glazury: jaką kupić?

Położenie kafelków to popularny sposób na wykańczanie ścian i podłóg. Położenie płytek wymaga nie tylko wiedzy, ale także odpowiednich narzędzi i sprzętów. Do sprzętów, bez których nie da się idealnie ułożyć płytek bez wątpienia należą przecinarki do glazury. Ułatwiają one obróbkę glazury, terakoty, gresu.

Jakie są rodzaje przecinarek?

Sprzęty te dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: ręczne i elektryczne. Zasada działania przecinarek ręcznych jest bardzo prosta, ich obsługa nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Do tego są to sprzęty lekkie, z łatwością można je przenieść w dowolne miejsce. W trakcie pracy przecinarki te nie muszą być podłączone do energii elektrycznej, co w pewnych sytuacjach jest ogromną zaletą. Można nimi ciąć płytki, które mają przynajmniej 5 centymetrów szerokości. Zdecydowanie bardziej efektywne są przecinarki elektryczne. Dzięki nim można ciąć nawet wielkoformatowe płytki. Wśród elektrycznych przecinarek do glazury można wyróżnić dwa typy. Są to przecinarki do glazury dolnowrzecinowe i górnowrzecinowe. Te pierwsze przeznaczone są do cięcia płytek na sucho. Górnowrzecionowe mają wodny system chłodzenia tarczy, w czasie pracy muszą być podłączone do wody.

Przecinarki do glazury: jaką kupić?

Jaką przecinarkę kupić?

Wybór zależy nie tylko od możliwości finansowych, ale także od zastosowań. Przecinarki elektryczne, szczególnie te górnowrzecionowe to urządzenia, które są mocno zaawansowane technologicznie. Są to urządzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o profesjonalnych glazurnikach, są stosunkowo drogie, a więc ich zakup do jednorazowego wykorzystania nie ma większego sensu. Zaletą przecinarek umożliwiających cięcie glazury na mokro jest między innymi praktycznie zerowa ilość pyłu powstającego podczas obróbki. Elektryczne przecinarki dają także możliwość bardzo precyzyjnego cięcia. Plusem tych urządzeń jest także to, że kafelki można przycinać również po skosie. Przecinarki elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria zwiększające efektywność i komfort pracy. Rozwiązaniem godnym polecenia jest możliwość regulowania wysokości tarczy tnącej.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz