Pożyczki i kredyty dla firm

Brak kapitału na rozwój firmy to częsty problem polskich firm. Wiele z nich korzysta więc bardzo chętnie z bogatej oferty bankowych kredytów. Oprócz tak popularnych kredytów jak kredyt inwestycyjny przedsiębiorcy mogą otrzymać również inne formy wsparcia finansowego. Mogą ubiegać się nie tylko o jeszcze inne rodzaje kredytów dedykowanych dla firm, ale również starać się o bankową pożyczkę.

Zalety bankowej pożyczki

Jedną z największych zalet, które ma pożyczka, a których nie ma bankowy kredyt jest to, że można ona zostać przeznaczona na dowolny cel. Nic więc dziwnego, że przybywa przedsiębiorców, którzy interesują się już nie tylko kredytem, ale także także specjalną pożyczką dla firm. W przypadku bankowej pożyczki mogą oni liczyć na dość długi, maksymalny okres kredytowania. Pożyczkę można wziąć nawet na 84 miesiące czyli na 7 lat. Pożyczyć można do 200 tysięcy złotych; kwota pożyczki uzależniona jest między innymi od oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Plusem pożyczki na maksymalną kwotę 200 tysięcy złotych jest fakt, iż nie trzeba ustanawiać żadnego zabezpieczenia. Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o pożyczkę dla swojej firmy wniosek o jej przyznanie mogą złożyć osobiście w oddziele wybranego przez siebie banku. Dzisiaj formalności związane z bankową pożyczką można załatwić również korzystając z elektronicznego formularza, które większość banków udostępnia na swojej stronie internetowej. Składanie wniosków o pożyczkę przez internet staje się coraz bardziej popularne, gdyż środki trafiają na konto wyjątkowo szybko. Błyskawicznie zapada wstępna decyzja o przyznaniu pożyczki; gdy wniosek zostanie ostatecznie zaakceptowany, środki znajdują się na firmowym koncie w przeciągu 15 minut.

Pożyczki i kredyty dla firm

Najbardziej popularne formy kredytowania firm

Wśród kredytów, które banki oferują przedsiębiorcom wyróżnić można 3 podstawowe typy:

  • kredyty dla nowych firm. To produkt, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający działalność;
  • kredyty inwestycyjne, który zgodnie z nazwą przeznaczony jest na firmowe inwestycje;
  • obrotowy – to kredyt przeznaczony dla firm działających na rynku od dawna; jest przeznaczony na sfinansowanie bieżących wydatków.

Ponoszone przez banki ryzyko związane z udzielaniem kredytów dla nowych firm jest dość wysokie, dlatego też oprocentowanie tych kredytów nie należy do najniższych. Nowe firmy są też przez banki traktowane bardziej restrykcyjnie. W ofercie wielu banków można znaleźć jednak kredyty specjalnie przeznaczone dla firm rozpoczynających działalność.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/pozyczka-dla-firm/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz