Podstawowe rodzaje leasingu

Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie nowego samochodu jest tak zwany leasing. To rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Dzieje się tak nie bez powodu. Tym razem spróbujemy wskazać czym jest leasing, jednocześnie mówiąc o jego najpopularniejszych rodzajach.

Co jest podstawą?

Aby w ogóle mówi o leasingu, musimy podpisać stosowną umowę. Chodzi oczywiście o umowę leasingową, którą podpisuje leasingobiorca z leasingodawcą. W umowie określa się czas trwania leasingu, wysokość rat leasingowych, ich ilość, a także terminy wpłaty. Umowa ujmuje również prawa i obowiązki każdej ze strony. Bez wątpienia warto dokładnie się z nią zapoznać jeszcze przed jej podpisaniem.

Podstawowe rodzaje leasingu

Kto może z leasingu korzystać?

Początkowo leasing przeznaczony był wyłącznie dla firm. Mogły z niej korzystać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, a także wielkie korporacje. Dzisiaj leasing to jednak również opcja dostępna dla klientów indywidualnych. Co więcej, coraz więcej takich osób decyduje się na samochód w leasingu.

Leasing operacyjny

To jedna z podstawowych odmian leasingu. Specjaliści z zakresu finansów podkreślają, że jest to najbardziej atrakcyjna forma. Taka odmiana leasingu może trwać od dwóch lat do siedmiu miesięcy. Jej ogromnym plusem jest to, że do kosztów uzyskania przychodu możemy zaliczyć całą ratę razem z odsetkami. Jeśli chodzi o podatek VAT, to nie ma obowiązku płacić go jednorazowo. Jest on doliczany do raty. Jest to bez wątpienia kolejny plus, który sprawia, że leasing operacyjny jest zdecydowanie łatwiej unieść.

Zalety

Leasing ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim w żaden sposób nie pogarsza naszej zdolności kredytowej, co jest oczywiście bardzo korzystne, jeśli planujemy jakieś pożyczki. Decydując się na niego, nie blokujemy także gotówki.

Leasing na samochód to dobry wybór, jeśli chcemy mieć nowe auto. Procedura związana z otrzymaniem leasingu jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż ta, przez którą musimy przejść, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt w banku. Dzisiaj leasing dostępny jest nie tylko dla firm.

Więcej o leasingu dowiesz się na https://www.scmultirent.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz