Plany Office 365 dla firm i innych instytucji

Pakiet Office 365 dostępny jest w dużej liczbie poszczególnych planów dedykowanych dla zróżnicowanych użytkowników biznesowych i prywatnych. Po pierwsze są to plany przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Firma, która zdecyduje się na office 365 plany ma do swojej dyspozycji cały pakiet począwszy od najbardziej podstawowego, w którym znajdziemy popularne oprogramowanie biurowe.

Plany Office 365 dla firm i innych instytucjiWspomagane przez rozwiązania takie jak Share Point czy nowoczesny komunikator Lync, po bardzo rozbudowane, gdzie pojawia się możliwość zaawansowanego zarządzania uprawnieniami poszczególnych użytkowników, dodatkowe zabezpieczenia, chociażby możliwość archiwizacji poczty elektronicznej czy innych dokumentów tworzonych w ramach usługi.

Różnice pomiędzy poszczególnymi pakietami dotyczą także tego dla jakich organizacji są one dedykowane. Znajdziemy więc plany office 365, które przewidziane są dla małych firm. Dotyczy to nie tylko różnych usług, które mogą być w ramach samego pakietu oferowane, ale także ,sposobu, w jaki będzie on wykorzystywany i instalowany. Typowym ograniczeniem w planach dla mniejszych organizacji, jest maksymalna liczba użytkowników, którzy mogą być zarejestrowani w usłudze.

Oczywiście w razie pojawienia się takiej potrzeby licencję można zmienić na zdecydowanie bardziej rozbudowaną, przewidzianą dla większych firm, gdzie nie ma już żadnych ograniczeń odnośnie liczby użytkowników. Różnica w instalacji poszczególnych planów danej usługi dotyczy kwestii możliwości zainstalowania oprogramowania Office w formie tradycyjnej i korzystania z niej także online. W przypadku prostszych pakietów, możliwość instalacji oprogramowania na stacji roboczej jest już dodatkową opcją, a preferowanym rozwiązaniem jest korzystanie z Office 365 online, co daje zresztą o wiele większe możliwości.

 Firma przewiduje także osobne plany office 365, z których korzystać mogą osoby prywatne. Osobno oferowane są pakiety dla tak zwanych organizacji no-profit, których celem jest najczęściej działalność charytatywna, oraz dla instytucji rządowych i pozarządowych, które mogą mieć wobec office 365 plany już zupełnie inne wymagania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *