Piła do drewna – niezastąpiona pomoc, w każdym warsztacie

Nikt już chyba nie potrafi wyobrazić sobie obróbki drewna za pomocą piły ręcznej. Jest to zdecydowany relikt przeszłości, który musiał ustąpić miejsca znacznie wydajniejszym piłą elektrycznym i spalinowym. Jednak nawet najwspanialsza i najdroższa piła do drewna będzie zupełnie bezużyteczna jeśli nie zainwestujemy w odpowiednią tarczę. To właśnie odpowiednio dobrana tarcza do drewna nadaje pile prędkości i wydajności. Dzięki niej przecięcie drzewa jest bardzo proste i szybkie.

Wybór najlepszej tarczy

Piła do drewna – niezastąpiona pomoc, w każdym warsztacieTarcza do drewna może być wykorzystywana w szlifierce kątowej, dzięki temu szybka obróbka staje się niebywale prosta, ale również ogromne zakłady produkcyjne i tartaki wykorzystują te znacznie większe, do przecinania ogromnych drzew. Jednak najważniejsze jest odpowiednie dobranie produktu do naszych potrzeb, do rodzaju materiału oraz do narzędzia, na które zostanie założona. Aby dysk do cięcia był jak najbardziej wydajny należy odpowiednio go dobrać do materiału.

Producenci zazwyczaj używają uniwersalnych oznaczeń, które zdecydowanie ułatwiają wybór. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość zębów, tarcza do drewna z małą ilością przeznaczona jest do miękkiego materiału. Służy do szybkiego cięcia, w których nieistotna jest precyzja. Te z większą ilością zębów używane są przede wszystkim do precyzyjnego cięcia. Taki rodzaj jest znacznie wolniejszy w pracy, jednak nadaje produktowi odpowiedni kształt oraz umożliwia przecięcie grubych i wyjątkowo twardych materiałów.  Bardzo ważny jest materiał z jakiego wykonane są tarcze.

Te najtwardsze, o wysokiej jakości powlekane są powłoką tytanową, dzięki temu piła poradzi sobie praktycznie z każdym drzewem. Znaczenie ma również ułożenie zębów, najbardziej uniwersalne jest ułożenie na przemian, dzięki temu dysk poradzi sobie z cięciem wzdłuż i poprzek, a cięcie będzie precyzyjne.

Z tego produktu chętnie korzystają zarówno profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się obróbką  i tworzeniem produktów drewnianych, jak i amatorzy, którzy jedynie przed sezonem zimowym potrzebują pociąć drewno na opał.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz