Piękny i tajemniczy wzrok, czyli jak dbać o rzęsy

Piękny i tajemniczy wzrok, czyli jak dbać o rzęsy

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Potrafią też uwodzić, niekiedy nie dają o sobie zapomnieć, śniąc się po nocach czy prześladując na jawie. Oko, które przyciąga uwagę powinno być zadbane. Chodzi nie tylko o dobrze dobrane i podkreślające atuty cienie na powiekach, ale też o resztę oprawy – rzęsy podkreślone tuszem oraz kształt wymodelowany eyelinerem lub kredką.

Kolorowe kosmetyki to tylko finalna część makijażu. Perfekcyjnie rozprowadzony tusz będzie wyglądać dobrze jedynie na zdrowych oraz silnych rzęsach. Dlatego do swojej codziennej pielęgnacji warto wprowadzić profesjonalne serum do rzęs. Jest to produkt o działaniu wzmacniającym, odżywiającym oraz przyspieszającym wzrost. Regularne stosowanie takiego serum czy odżywki przyczyni się do poprawy wyglądu rzęs oraz znacznie polepszy ich kondycję, sprawiając, że będą bardziej odporne na codzienne nakładanie tuszu czy tarcie oczu podczas demakijażu.

Kiedy stosować serum do rzęs?

Zawsze, gdy czujesz taką potrzebę. Alarmującym znakiem osłabienia rzęs, będzie ich wypadanie. Jeśli coraz częściej zauważasz na twarzy pojedyncze rzęsy lub jeśli pojawiają się ona na waciku podczas zmywania makijażu, to znaczy, że potrzebują one wsparcia i wzmocnienia. Nic dziwnego. Są one narażone na ciężki warunki. Takie zabiegi jak podkręcanie ich zalotką czy przyklejanie sztucznych rzęs, zdecydowanie nie pomagają. Tym bardziej jeśli powtarzasz je często. Pozbawione wsparcia rzęsy, zaczynają coraz częściej wypadać, a dodatkowo wyglądają znacznie gorzej.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Na rynku jest wiele profesjonalnych serum do rzęs. Przybierają one różną formę oraz opierają się na różnym składzie. Bardzo często aplikuje się je podobnie jak tusz, to znaczy maluje się nimi rzęsy i dopiero potem nakłada kolorowy kosmetyk. Pełnią wtedy rolę bazy o działaniu ochronnym. Inne preparaty przeznaczone są do nakładania wieczorem. Aplikuje się je specjalistycznym pędzelkiem, rozprowadzając na powiece, tuż u nasady rzęs. Chodzi o to, by wzmocnić je od środka i zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia.

Zastanawiasz się jak długo stosować odżywkę do rzęs? Takie informacje zawsze podaje producent. Optymalnym okresem jest kilka tygodni regularnego stosowania. Po tym czasie efekty powinny być widoczne gołym okiem. Rzęsy powinny być mocniejsze, zdrowsze oraz dłuższe. Powinny też znacznie rzadziej wypadać.

Skład odżywek na rzęsy, czyli jak działać bezpiecznie oraz skutecznie

Każda firma kosmetyczna posiada swoje autorskie rozwiązania oraz stosuje wybrane składniki. Można jednak wyróżnić pewne ingredienty, które się powtarzają, bowiem są skuteczne i bezpieczne. Pobudzają rzęsy do wzrostu, wzmacniają je oraz nawilżają. Serum do rzęs może składać się np.: z keratyny, panthenolu czy z argininy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *