Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu

To, jaki sposób ogrzania domu wybierzemy, zależy od wielkości naszego domu. Jeśli mieszkamy w małym domku, wystarczy nam piec typu koza. Gdy do ocieplania mamy duży dom, tu już powinniśmy się zastanowić. Czego na pewno robić nie możemy, ogrzewając dom? Obecnie prowadzi się wiele kampanii reklamowych mających na celu to, aby uświadomić ludzi, co robią, gdy palą swoje śmieci w piecu. Panuje całkowity zakaz spalania śmieci typu plastiki, jakieś butelki czy inne. Wiele ludzi jednak bagatelizuje te zakazy i spala własne śmieci, niektórzy, by dogrzać, szczególnie osoby bezdomne. Inni, ludzie mający pieniądze, robią to ze swojego lenistwa. Łatwiej jest spalić śmieci niż iść wyrzucić do kontenera.

W małych domkach często grzeje się takim piecem jak koza w kaflu. Jest aby takie ogrzewanie było bezpieczne, należy używać wyłącznie dobrze skonstruowanych, nowoczesnych piecyków spełniających wszystkie aktualnie obowiązujące wymogi, takich jak np. koza AB Kratek.

Problemy dużych domów

Dużych domów nie ogrzejemy tak łatwo. Potrzebujemy do tego porządnego pieca ustawionego w piwnicy. Ważne, aby miał sporą moc, i wiele ustawień co sprawi, iż będzie można znaleźć idealne parametry, aby móc zaoszczędzić na przykład zużytym węglu. Jaki węgiel najlepiej wybrać do pieca? Nie warto kupować tego najtańszego, jak wiemy im taniej, tym drożej. Zainwestujmy w porządny węgiel brunatny o wysokiej kaloryczności.

Kaloryczność decyduje o tym, ile czasu potrzebuje piec, na spalanie węgla, im dłużej się będzie palił, tym dłużej będzie oddawał nam ciepło. Nie warto inwestować w tani węgiel kamienny, gdyż przez całą zimę by trzeba było go zakupić w bardzo dużej ilości. Przy zakupie piecu zwróćmy uwagę czy da się w nim palić także peletem, który w przyszłości będzie głównym z surowców do palenia. W takich piecach można tak samo używać drewna, jednak nie wychodzi to tanio, a osad z drzewa bardzo brudzi komin i trzeba go co jakiś czas przeczyścić.

O tym najeży pamietać

Przed wyborem sposobu ogrzewania warto wynająć fachowca, niech sprawdzi rozmieszczenie pokojów w domu oraz ich wymiary, dzięki nim przeliczy jaka moc jest niezbędna w piecu i pomoże nam wybrać ten najwłaściwszy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *