OC – jak wyliczyć wysokość składki?

OC jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które musi posiadać każdy właściciel samochodu. Ubezpieczenie to przeznaczone jest bowiem na pokrycie szkód spowodowanych przez daną osobę – zarówno jeśli chodzi o uszkodzenie mienia, jak i na uszczerbek na zdrowiu jakiegoś innego uczestnika ruchu.

Kiedy dojdzie do wypadku i trzeba naprawić czyjeś auto, albo opłacić leczenie poszkodowanego, jest to pokrywane właśnie a policy OC. Stąd oczywiście konieczność jej posiadania – każdy jest do tego zobowiązany. Jednak nie istnieje tylko jedna jedyna oferta ubezpieczenia OC – każda firma ubezpieczeniowa posiada swoją ofertę, kierowaną do konkretnej grupy docelowej. W zależności od danej firmy, oferta może być mniej lub bardziej atrakcyjna. Liczy się nie tylko zakres przewidzianych polisą zabezpieczeń i wysokość wypłat, kiedy się coś przytrafi, lecz również i to jak wiele trzeba będzie płacić dla podtrzymania ów polisy. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że trzeba opłacać specjalne składki.

Jak wyliczyć wcześniej ich wysokość? Czy jest to możliwe?

Kalkulator ubezpieczenia OC można znaleźć na każdej stronie firmy ubezpieczeniowej – firmy te bowiem chcą unaocznić klientowi jak bardzo korzystna jest ich oferta. Dzięki skorzystaniu z takiego kalkulatora od razu wiadomo czy warto się decydować, czy nie – i z przedstawicielami firmy kontaktują się już tylko te osoby, które są niemal zdecydowane na podpisanie umowy polisy.

OC – jak wyliczyć wysokość składki?

W okienka kalkulatora wystarczy wpisać wszystkie wymagane dane

Każde okienko jest stosownie podpisane, a zatem nie ma problemu żeby zrozumieć co gdzie umieścić. Warto zasiąść do wypełniania tabelki ze wszystkimi ważnymi informacjami na temat wozu, gdyż skróci to całą procedurę. Po wpisaniu wszystkich informacji i zaznaczeniu wszystkich opcji, wyliczona zostaje kwota ewentualnej składki OC dla konkretnej oferty i konkretnej osoby w tej firmie ubezpieczeniowej. Oczywiście, o ile wszystkie wpisane dane są prawdziwe, ale zapewne nikomu nie opłacałoby się tworzyć żadnych przekłamań.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz