Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Wszyscy wiemy, że ubezpieczenie OC to absolutna konieczność i bez niego nie można poruszać się po drogach. Oprócz niego pojawia się jednak jeszcze wiele innych ubezpieczeń, które albo oferowane są w pakiecie z ubezpieczeniem OC, albo stanowią szerszą ofertę ubezpieczenia. Co to za ubezpieczenia? Do czego są nam potrzebne?

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie NNW

Najbardziej popularne ubezpieczenie pojazdu, poza oczywiście koniecznym i w zasadzie jedynym niezbędnym ubezpieczeniem OC, jest ubezpieczenie NNW. Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie następstw niebezpiecznych wypadków, czyli jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu ubezpieczeniu będziemy mogli zlikwidować szkody na własnym ciele i na przykład zapłacić za transport medyczny, którego nie pokrywa ubezpieczenie zdrowotne. W innych krajach to ubezpieczenie potrafi być bardzo ważne, ponieważ za leczenie nikt nam nie zapłaci, jeśli nie będziemy ubezpieczeni. W polskich warunkach podstawowe leczenie jest darmowe, więc ubezpieczenie NNW zazwyczaj jest tanie i posiada niewielką sumę ubezpieczenia. Wiele osób jest przekonana, że jest to nieodłączna część ubezpieczenia OC, ale tak nie jest. Sprawdź w sieci!

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Prawdziwe ubezpieczenie pojazdu to ubezpieczenie Auto Casco, które jest całkowicie fakultatywne. Możemy się na nie zdecydować lub nie. Wszystko zależy tutaj od nas. Jest to bardzo ciekawe ubezpieczenie, które zasługuje na własny, szeroki tekst, ale wystarczy w tym miejscu o nim powiedzieć tyle, że jego zadaniem jest zwrot kosztów naprawy pojazdu w sytuacji, kiedy zdarzenie drogowe nie zostało zawinione przez kogoś innego. W takiej sytuacji bowiem moglibyśmy domagać się od tej osoby odszkodowania.

Assistance

Zupełnie nieobowiązkowe ubezpieczenie to także Assistance. Ten rodzaj ubezpieczenia to ubezpieczenie przed skutkami nagłych zdarzeń drogowych, w przypadku których potrzebujemy pomocy, w tym przede wszystkim holowania lub wymiany koła na trasie. Assistance sprawia, że ktoś do nas podjedzie i załatwi nam sprawę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz