Oblicz OC nie wychodząc z domu

Oblicz OC nie wychodząc z domuWysokość składki ubezpieczenia OC zmienia się w zależności od osoby, która zarejestrowała dany pojazd, a także od samego pojazdu.

Czynników wpływających na tę sumę jest wiele, w dodatku przynajmniej kilka z nich to czynniki w pewnym stopniu płynne, zmienne (na przykład statystyki dotyczące wypadków w poszczególnych regionach kraju). Aby lepiej zrozumieć obszar polis samochodowych oraz podjąć przemyślane, rozsądne decyzje, warto zapoznać się w pierwszej kolejności z tematem polisy OC.

Co liczy się najbardziej?

Choć każdy ubezpieczyciel określa samodzielnie, co weźmie pod uwagę przy wyliczaniu składki, zawsze najbardziej w cenie jest długa, bezkolizyjna jazda. To realne świadectwo tego, że kierowca posiadający dany samochód jest godny zaufania i można zaproponować mu niższą opłatę. Zanim zdecydujesz się na daną polisę, sprawdź, czy firma ubezpieczeniowa umożliwia wygodne sprawdzenie wysokości składki.

Kalkulatory OC

Coraz częściej klienci firm ubezpieczeniowych mają możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych kalkulatorów. Pozwala to na sprawdzenie proponowanej ceny polisy bez konieczności spotkania z agentem, najczęściej także bez zobowiązań. W specjalnie oznaczone pola należy wpisać dane samochodu, które podane są na dowodzie rejestracyjnym (markę, pojemność silnika, rok produkcji oraz kilka innych informacji). Następnie trzeba uzupełnić informacje o sobie, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków i kolizji na drodze, w których brało się udział w niedalekiej przeszłości. System prosi także o podanie danych kontaktowych. Cena, którą możesz zobaczyć po uzupełnieniu pól kalkulatora jest najczęściej ceną podstawową, wyjściową dla rozmaitych rozszerzeń i dodatków. Warto przemyśleć na przykład zabezpieczenie siebie jako potencjalnego sprawcy poprzez polisę AC, a także ubezpieczenie szyb samochodu lub przewożonego bagażu.

Więcej na http://www.mtu24.pl/oblicz-skladke-oc-samodzielnie-jak-to-zrobic/

Wyliczenie wysokości składki jeszcze przed podjęciem decyzji pozwala zorientować się, co może ci zaproponować konkretny ubezpieczyciel. Poświęć kilka chwil i oblicz OC nie wychodząc z domu by sprawdzić, ile wyniesie opłata za tę obowiązkową polisę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *