O ubezpieczeniach turystycznych

O ubezpieczeniach turystycznychPrzygotowując się do zagranicznych wojaży raczej nie myślimy, że w ich trakcie może nam przytrafić się choroba czy nieszczęśliwy wypadek. Ale takie nieszczęśliwe okoliczności także należy brać pod uwagę i pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystyczne.

Jakie elementy powinny składać się na dobrą polisę turystyczną?

Ubezpieczenie turystyczne powinni zawierać kilka istotnych punktów. Najważniejszym z nich jest ubezpieczenie kosztów leczenia. O ile w przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej dostęp do podstawowych usług medycznych na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego kraju zapewni nam karta EKUZ, o tyle w innych państwach na taką pomoc nie możemy liczyć. W razie choroby, nieszczęśliwego wypadku, urazu niezbędna pomoc zostanie nam udzielona, ale otrzymamy za nią rachunek. Ubezpieczenie kosztów leczenia zapewni nam zwrot kosztów poniesionych na:

  • badania lekarskie;
  • wizyty lekarskie;
  • zabiegi;
  • operacje.

Ubezpieczyciel może nam także zwrócić (zależy to od wybranego przez nas zakresu ochrony) wydatki związane z kupnem leków, czy środków opatrunkowych. Kupując ubezpieczenie kosztów leczenia pamiętajmy, aby polisę rozszerzyć także o ubezpieczenie transportu medycznego. Takie rozszerzenie jest konieczne nawet w przypadku podróży do krajów członkowskich Unii Europejskiej, gdyż karta EKUZ nie zapewnia bezpłatnego transportu medycznego. Pamiętajmy, że możemy poważnie zachorować i samodzielny powrót do kraju okaże się niemożliwy. W razie braku polisy za koszt transportu medycznego będziemy musieli zapłacić sami.

Opcje dodatkowe

Z pewnością osoby, które planują aktywnie spędzać czas na zagranicznym urlopie – wędrować na przykład po górskich szlakach – powinny pomyśleć o polisie, która zapewni bezpłatną pomoc ratowników górskich. W większości krajów europejskich (Czechy, Włochy, Słowacja, Niemcy, Austria) za akcję ratunkową zostanie nam wręczony rachunek. Do opcji dodatkowych należy także ubezpieczenie NNW, od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie bagażu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz