O poczcie elektronicznej

O poczcie elektronicznejMożliwość komunikowania się z innymi ludźmi za pośrednictwem poczty elektronicznej to tylko jedna z możliwości jakie daje Internet.

Sposób ten umożliwia niezwykle szybkie przesyłanie i odbieranie wiadomości.

Jak otrzymywać listy elektroniczne?

Osoby, które chcą wysyłać i otrzymywać listy elektroniczne potrzebują do tego celu skrzynki pocztowej. Obie osoby, które chcą porozumiewać się za pomocą poczty elektronicznej muszą posiadać także adres. Zarówno skrzynka jak i adres to elementy, które są wspólne dla tradycyjnej i elektronicznej poczty. Adres użytkownika poczty elektronicznej składa się z następujących elementów:
– adresu serwera pocztowego;
– loginu konta użytkownika.
Nieodzowną częścią adresu poczty elektronicznej jest znak pisarski @ nazywany popularnie przez użytkowników poczty elektronicznej małpą. W adresie poczty elektronicznej nie może być polskich znaków (ą, ę, ż, ć), spacji i przecinków. Osoby, które chcą dzisiaj założyć skrzynkę poczty elektronicznej mogą to zrobić na jednym z popularnych polskich portali internetowych. Usługa ta jest dostępna za darmo. Ale z bezpłatną skrzynką pocztową wiąże się pewna niedogodność: duża ilość reklam, które będą na nią przesyłane. Jeżeli nie chcemy być zasypywani reklamami mamy do wyboru płatne kont. Wysyłanie i odbieranie listów elektronicznych wymaga zainstalowania na komputerze specjalnego pocztowego programu.

Jakie hasło wybrać?

Nikt nie chce, aby jego korespondencję czytały osoby niepowołane. Nikt też nie chciałby, aby osoby niepowołane mogły z naszej skrzynki rozsyłać listy. Stąd konieczność ustalenie hasła. Powinno być ono z jednej strony unikalne, z drugiej zaś nie powinno nas sprawiać trudności z zapamiętaniem. Hasło może składać się zarówno z ciągu liter jak i cyfr.

Emotikony

W korespondencji drogą elektroniczną bardzo popularne jest używanie emotikonów, które zastępują emocje wyrażone mimiką twarzy lub głosem. Można je stosować w korespondencji prywatnej, w służbowych e-mailach nie są źle widziane.

Poczta elektroniczna to szybki sposób przesyłania korespondencji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz