O kantorach internetowych

O kantorach internetowychKilka lat temu pojawiły się w Polsce kantory internetowe. Bardzo szybko zdobyły popularność nie tylko wśród indywidualnych klientów, ale także firmy zajmujące się importem lub eksportem.

Działające w Polsce kantory online stały się ogromną konkurencja dla banków i kantorów stacjonarnych. Jak wygląda ich działalność?

Dostęp do walut świata online

Klienci, którzy korzystają z usług kantorów internetowych aby dokonać kupna lub sprzedaży obcej waluty nie muszą wychodzić z domu. Transakcje odbywają się poprzez podłączony do sieci internetowej komputer. Transakcje w kantorach internetowych realizowane są błyskawicznie, a do tego w większości z nich można ich dokonywać przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Transakcje w kantorach internetowych dostępne są tylko dla zarejestrowanych klientów. W większości z nich rejestracja jest darmowa. Wiele kantorów nie pobiera od swoich klientów opłat za korzystanie z konta użytkownika.

Duże zainteresowanie wymianą walut w kantorach internetowych spowodowane jest korzystnym kursem walut. Kursy wielu popularnych walut są bardziej korzystne niż w bankach i kantorach stacjonarnych. Osoby, które wymieniają duże kwoty mogą więc sporo zaoszczędzić.

A co z bezpieczeństwem naszych środków?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy wymiana waluty w kantorze internetowym jest rozwiązaniem bezpiecznym? Transakcje dokonywane w kantorach online są bezpieczne. Połączenia internetowe są szyfrowane, a do tego procedura otwarcia kantoru internetowego wymaga uzyskania zgody Narodowego Banku Polski. Zawsze też możemy sprawdzić w Internecie opinie o kantorze, z którego usług zamierzamy skorzystać. Oczywiście do opinii tych powinniśmy podchodzić z pewną dawką nieufności.

Osoby bądź firmy, które chcą dokonywać wymiany walut w kantorze internetowym muszą posiadać rachunek osobisty w złotówkach i w walucie obcej. Transakcje w kantorach online mają bowiem formę bezgotówkową.

Kantory internetowe cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Jest to szybki, bezpieczny i korzystny sposób na kupno lub sprzedaż obcej waluty. Z ich usług korzystają klienci biznesowi i indywidualni.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz