Nowoczesny portal z ofertami pracy

Klasyczne portale z ofertami pracy mają charakter portali przede wszystkim ogłoszeniowych, jakie mogą nie bez powodu przywoływać skojarzenia z serwisami, na których ktoś chce sprzedać opla, ktoś inny ma kocięta do oddania, a jeszcze ktoś inny chciałby zamienić mieszkanie na większe. Talentuno łamie ten schemat.

Rekrutacja i matchmaking XXI wieku

 Rozwój technologii informatycznych sprawił oczywiście, że tego typu serwisy działały coraz sprawniej i prężniej, dochodziły do nich nowe funkcje, a specjalne mechanizmy przypominania czy powiadamiania o nowych ofertach mogły nas zalewać na skrzynkę pocztową czy, częściej, na telefon. Cały czas dominował tutaj jednak mechanizm masowości, który zamiast pozwalać na efektywniejsze rekrutowanie pracowników i znajdowanie lepszej pracy, promował raczej chaos podobny do typowej giełdy towarów wszelakich. Talentuno przełamuje ten schemat, ponieważ ilość została tutaj zastąpiona przez jakość, czego oczywiście nie należy interpretować jako zmniejszenia ilości ofert.

Nowoczesny portal z ofertami pracy

Lepiej dobrani pracodawcy i pracownicy

Klasyczna baza ofert pracy to właśnie taka baza, coś jak książka telefoniczna, gdzie jest wszystko i należy przez to się przesiać. Cała masa pozycji jest nieaktualnych, wiele jest niespecjalnie poważnych, a sporo w zasadzie nie wie, czego chce, bo pozycje są konfundujące. Talentuno, jako nowoczesna baza ofert pracy, przedstawia wszystkie propozycje pracodawców i pracowników w sposób uporządkowany. Można powiedzieć, że jest to portal społecznościowy, w którym pojawiają się ludzie poszukujący pracy oraz tacy, którzy pracę oferują, po czym w sposób niemalże automatyczny ciekawe oferty ze strony odpowiednio pracownika lub pracodawcy trafiają do nas bezpośrednio. Kiedy przychodzi powiadomienie, nie jest to niewiele warta informacja, że coś nowego pojawiło się w dziale „finanse”, ale konkretna oferta pracy, która by nam odpowiadała lub profil konkretnego pracownika, który pasuje do oferty przez nas przygotowanej. Narzędzia informatyczne pozwalają nam się przedrzeć przez szum informacji i znajdują dla nas to, czego nam trzeba.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz