Nowe rozwiązania biznesowe

Nowe rozwiązania biznesowe

Obecnie deweloperzy mocno starają się przekonać nowych klientów do własnych projektów osiedli czy mieszkań, albowiem konkurencja znów jest bardzo wysoka. Jeszcze pięć lat temu o nowe mieszkania Wrocław czy Poznań było bardzo trudno, albowiem wszyscy deweloperzy Wrocław i Poznań mocno ograniczali własne wydatki przez wzgląd na panującą recesję. Banki nie chciały pożyczać pieniędzy na kredyty hipoteczne, więc wielu klientów musiało zrezygnować nawet na kilka lat ze swojego ambitnego planu wykupienia mieszkania deweloperskie Wrocław.

Nowe rozwiązania biznesoweDla niektórych oznaczało to konieczność skorzystania z oferty mieszkaniowej rynku wtórnego i wybranie jednego z lokali już używanych – w niższym standardzie, z mniejszą przestrzenią niekiedy wymagającą remontu, ale za to dużo tańszych i dostępnych niemalże od ręki. Inni postanawiali poczekać jeszcze rok lub dwa w wynajmowanym mieszkaniu aż do okresu odwrócenia koniunktury.

Wynajem mieszkań

To drugie rozwiązanie okazało się szczególnie trafne, albowiem już po około dwóch-trzech latach od prawdziwej zapaści na rynku polskich nieruchomości, deweloperzy z całego kraju znów budują na potęgę. I w koszcie przeciętnego miesięcznego wynajmu takiego mieszkania rynek pierwotny Wrocław mogą z powodzeniem uiszczać comiesięczną ratę za swój własny lokal na ekskluzywnym osiedlu.

Rynek nieruchomości

Umiejętność odczytywania koniunktury na rynku nieruchomości może więc bardzo mocno sprzyjać chociażby odpowiedniemu inwestowaniu. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem mieszkania wcale nie w celach mieszkaniowych, ale dla inwestycji, zamrożenia kapitału lub wynajmu – musi takie wskaźniki mikro oraz makroekonomiczne odpowiednio analizować i interpretować długofalowe trendy rynkowe na ich podstawie. Nie jest to proste, ale obecne firmy deweloperskie są już odpowiednio przeszkolone w tym aspekcie i nauczyły się na ostatnich latach recesji, że nie warto budować nowych osiedli czy mieszkań tylko i wyłącznie dla samej idei budowania, ale za każdym kolejnym projektem nawet niedużego bloku mieszkaniowego powinny stać bardzo konkretne i rzetelne wyliczenia ekonomiczne, finansowe i biznesowe.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz