Nowe metody rekrutacji

Polska gospodarka rozwija się bardzo prężnie. Przyczynia się to między innymi do tego, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin. Koszty pozyskania wysoko kwalifikowanych pracowników również rosną; w efekcie dla wielu firm staje się to bardzo dużym problemem. Szanse na zmiany w procesach rekrutacyjnych może przynieść platforma Talentuno.

Czym jest platforma?

Talentuno to węgierski startup, który rozpoczął działalność we wrześniu 2018 roku. W maju bieżącego roku platforma jest dostępna także w Polsce. Platforma powstała w odpowiedzi na potrzeby nie tylko pracodawców, którzy szukają specjalistów, ale także osób szukających pracy. Platforma ma łączyć kandydatów, pracodawców oraz rekruterów – inaczej MatchMakerów. Baza ofert pracy jest już dość bogata. Kandydatów na dane stanowisko pracy MatchMakerzy mogą szukać przede wszystkim w gronie swoich znajomych. Jeśli osoba, którą poleci MatchMaker zostanie zatrudniona, otrzyma on prowizję. Jej wysokość jest bardzo różna; najniższa prowizja to 1450 złotych, ale MatchMaker może otrzymać także znacznie wyższą, bo wynoszącą 2100 złotych, prowizję. MatchMaker bądź każda inna osoba, która wejdzie na stronę platformy Talentuno może polecać firmy szukające pracowników. Na tym także można zarobić; za polecenie platformy nowe klientowi oferuje ona prowizję w wysokości 200 euro. Na prowizjach wypłacanych za znalezienie odpowiednich kandydatów można zarobić niemałe kwoty, na pewno więc osoby, które zechcą zostać MatchMakerami będą dokonywać bardzo starannej selekcji kandydatów pasujących do danej oferty pracy.

Nowe metody rekrutacji

Czy trzeba być specjalistą od HR aby zostać MatchMakerem?

 

Jednym z plusów platformy jest to, że od osób, które chcą zostać MatchMakerem nie jest wymagane posiadanie kierunkowego wykształcenia. MatchMakerem może zostać więc każdy. Jednym wymogiem jest rejestracja na platformie. Twórcy platformy liczą na to, że do końca roku w naszym kraju na platformie zarejestruje się 12 000 osób. Czy rzeczywiści tak będzie i platforma odniesie sukces, okaże się już niedługo.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz