Nowa flota samochodów w firmie

Nowa flota samochodów w firmie

Decydując się na nową flotę samochodów do firmy dostaniemy obecnie sporo ciekawych propozycji, które będzie warto wziąć pod uwagę i dzięki którym będzie można taką inwestycję finansować. Zdecydowana większość przedsiębiorców nie chce decydować się na zakup pojazd do firmy, ponieważ taka forma inwestycji po prostu nie będzie dla nich opłacalna. W związku z tym pojawia się między innymi pytanie o to jaką formę w przypadku firmy wybrać, by było to rzeczywiście najbardziej atrakcyjne finansowo rozwiązanie. Wydaje się, że dla firm tą atrakcyjną propozycja będzie leasing operacyjny. Faktycznie to taka opcja, która w wielu przypadkach świetnie się sprawdza, ponieważ dzięki niej będzie można doprowadzić między innymi do takich form rozliczeń, które będą dla firmy najbardziej atrakcyjne

Leasing od strony podatkowej

Leasing operacyjny to przede wszystkim forma inwestowania, która dla firmy staje się atrakcyjna od strony podatkowej. W przypadku jednorazowej inwestycji trudno będzie mówić o tym, by taki wydatek wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, ponieważ firma musiałby uzyskiwać bardzo wysoki dochód. Natomiast jeśli w grę wchodzić będzie leasing będzie można poszczególne raty wliczyć w koszty i tym samym ostatecznie obniży się wysokość płaconego podatku dochodowego oraz będzie można odliczać również podatek VAT. Ostatecznie więc w skali całego trwania umowy będzie można wyraźnie na tym zyskać.

Korzyści dla firm korzystających z leasingu

Niewątpliwie plusem leasingu dla firmy będzie również to, że nie trzeba będzie inwestować kapitału własnego, a to w wielu przypadkach również będzie miało znaczenie. Wybierając leasing warto zapoznać się z rożnymi dostępnymi ofertami, porównać je i ostatecznie zdecydować o tym, która z tych propozycji faktycznie sprawdzi się w firmie najlepiej i będzie gwarantowała najlepsze warunki również te związane z organizacją finansów. Przy wyborze leasingu warto również sprawdzić jak wygląda kwestia możliwego ustalenia ilości rat czy też wysokości wkładu własnego przy podpisywaniu umowy leasingu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz