Niesamowicie wielkie emocje

Niesamowicie wielkie emocje Kiedy oglądamy mecz piłkarski, napięcie z nami jest cały czas. Niby przez większość czasu nic się nie dzieje, zawodnicy kopią między sobą piłkę gdzieś na połowie boiska, czasami nawet podają do bramkarza i jest nudno. Ale czy naprawdę jest nudno? W każdej chwili może pojawić się jakieś zagranie crossowe, obudzi się Messi, zagra do Neymara, a ten zgra na środek Suarezowi i po trzech sekundach od totalnej nudy na boisku pada bramka. Dlatego nie ma nudy.

Losowanie lotto jak film sensacyjny

Albo kiedy oglądamy jakiś film sensacyjny, niby wiemy, że naszemu głównemu bohaterowi się nic nie stanie. Jest jeszcze godzina do końca filmu, więc tym razem złoczyńca na pewno mu ucieknie, ale on przeżyje i będzie miał okazję do kolejnego starcia. Kiedy zbliża się koniec filmu, ostatnia scena finałowa na pewno skończy się tak, jak można przewidywać, ale cały czas nasze nerwy są napięte jak postronki i z całych sił w wielkich emocjach kibicujemy naszemu bohaterowi. To wszystko zupełnie jednak blednie, kiedy zaczyna się losowanie lotto.

„Następuje zwolnienie blokad i rozpoczynamy losowanie…”

Wydawać by się mogło, że losowanie lotto to ostatnia rzecz, jaka mogłaby wywołać wielkie emocje. W końcu mamy po prostu smętną komisję siedzącą za nudnym stolikiem, a do tego prowadzącego, który niby coś się tam uśmiecha, ale też raczej trzeba by w niego najpierw wlać z pół litra wódki, by na weselu się trochę rozruszał. Samo losowanie lotto od strony technicznej też jakieś specjalnie ciekawe nie jest. Są jakieś kulki, z pozoru identyczne, wpadają do maszyny, ta nimi podrzuca i wyrzuca określoną ich liczbę, która potem jest przedmiotem ekspertyzy. Prowadzący odczytuje liczby i w tym czasie… cały kraj zamiera. Dosłownie. Nie ma nic bardziej emocjonującego na świecie od losowania lotto, ponieważ w tym właśnie momencie decyduje się, czy nasze życie pozostanie takie samo, jak teraz jest, czy może dosłownie z dnia na dzień trafimy do raju. Kiedy oglądamy inne rozrywki, tak naprawdę są tylko podglądaniem innych ludzi i nic nie przyjdzie nam z tego, że Kurek wbija kolejnego gwoździa. Tutaj ważą się nasze losy i każda kulka jest na wagę złota.

Zobacz więcej na: https://elotek.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz