Najczęstsze błędy popełniane podczas eksploatacji samochodu

Obecnie, na skutek rozwoju cywilizacji samochody spotykamy na każdym kroku. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jednak pojawia się problem, gdy nasze auto ulegnie awarii. Co robić, aby zapobiec niechcianym awariom?

Ilość a także częstotliwość awarii, jakie nas spotykają podczas eksploatacji samochodu uzależniona jest przede wszystkim od nas. Jednak dzięki odpowiedniemu użytkowaniu auta a także dobrym nawykom możemy zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.

Najczęstsze błędy popełniane podczas eksploatacji samochoduDo głównych grzechów kierowców należy między innymi niskie ciśnienie w oponach pojazdu. Niedopilnowanie utrzymywania stałego poziomu w oponach skutkuje przede wszystkim większym zużyciem paliwa. Ponadto niskie ciśnienie zwiększa opory toczenia a także doprowadza do większej eksploatacji elementu. W ostatecznym przypadku nasza opona może się przedziurawić lub pęknąć podczas parkowania na krawężniku czy po wjechaniu w większą dziurę.

Kolejnym złym nawykiem prowadzących wszelkiego rodzaju samochody jest niewłaściwe traktowanie silnika swojego auta. Często możemy zauważyć na naszych drogach, że w szczególności młodzi kierowcy tuż po ruszeniu samochodem wciskają tak zwany „gaz do dechy”, ruszając z impetem z miejsca i przy tym niszcząc sobie opony. Taka technika jazdy jest niewskazana, ponieważ olej natychmiast po uruchomieniu nie zostanie dostarczony do układu smarowania. Potrzebuje na to aż kilkunastu sekund. Z kolei elementy silnika są jeszcze zimne, nabiorą temperatury roboczej dopiero po kilku minutach pracy całego układu. Takie traktowanie pojazdu szczególnie dotkliwie odczuje turbosprężarka, której elementy mogą ulec szybkiemu zniszczeniu. Ponadto na pracę naszego silnika ma również wysoka temperatura, którą możemy mu dostarczyć podczas postoju.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców jest także trzymanie ręki na drążku służącym do zmiany biegów. Poprzez taki zły nawyk możemy doprowadzić do przedwczesnego zużycia zewnętrznego mechanizmu, który służy do zmiany biegów. Takim działaniem również możemy zniszczyć całą skrzynie.

Warto więc oduczyć się złych nawyków, które tylko szkodzą naszemu pojazdowi i przyczyniają się do jego nadmiernej eksploatacji. Wdrożenie w życie powyższych rad z pewnością przyczyni się do poprawnego funkcjonowania naszych pojazdów, a awaria samochodu praktycznie nie będzie nam się przytrafiać.

Zobacz także: czyszczenie turbiny

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz