Możliwości, które daje nam Internet

Możliwości, które daje nam InternetInternet daje nam możliwość nie tylko zdobywania informacji.

Globalną sieć komputerową możemy wykorzystać także do wielu innych rodzajów aktywności.

Kontakty z innymi ludźmi

Internet jest obecnie dostępny w większości krajów świata. Dzięki temu umożliwia on kontakty z innymi ludźmi. Form kontaktów za pośrednictwem Internetu jest obecnie bardzo dużo. Do najbardziej popularnych form komunikowania się należą listy elektroniczne. E-maile, czyli listy elektroniczne mogą mieć obecnie nie tylko formę tekstu pisanego. Można nimi przesyłać także grafikę, zdjęcia, filmy. Można dołączać także emotikony. Ogromną popularnością cieszy się również korzystanie z internetowych komunikatorów. W Polsce powszechnie stosowanym komunikatorem jest Gadu-gadu. Jego możliwości są w chwili obecnej bardzo duże.

Dostęp do wiedzy

Strony www są źródłem nie tylko informacji, ale także wiedzy i to w ogromnym zakresie. Tematyka jest bardzo różnorodna, do tego informacji z różnych dziedzin można szukać na różnych stronach. Osoby, które znają język angielski mają szansę zdobywać lub poszerzać swoją wiedzę korzystając nie tylko ze stron w języku polskim. Oczywiście znając inne języki obce zwiększamy swoje możliwości zdobywania informacji. Internet to także dostęp do zbiorów bibliotecznych w formie cyfrowej. W naszym kraju działa Polska Biblioteka Internetowa „Polona”.Dzięki niej osoby, które mieszkają z dala od ośrodków kulturalnych i akademickich mogą mieć możliwość poznania osiągnięć kultury i nauki. W formie cyfrowej użytkownicy Internetu mogą czytać książki czy archiwalne czasopisma.

Zakupy

Tracenie czasu na stanie w kolejkach powoli staje się przeszłością. Coraz więcej użytkowników Internetu decyduje się na robienie zakupów w sklepach internetowych. Jest to o tyle wygodna forma kupowania, że z każdym rokiem wzrasta liczba artykułów dostępnych w sklepach internetowych. To już nie tylko możliwość kupienia perfum, książek lub płyt, ale także żywności, leków bez recepty, artykułów dla czworonożnych pupili, ubrań i butów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz