Minicasco jako alternatywa dla autocasco.

Minicasco jako alternatywa dla autocasco.

Ubezpieczenie samochodu to kwestia, która wielu właścicielom spędza sen z powiek. O ile jeszcze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w naszym kraju jest obowiązkowe i każdego roku należy uiszczać wyliczoną przez towarzystwo ubezpieczeniowe składkę, o tyle już w przypadku autocasco wybór ubezpieczenia nie jest tak oczywisty. Kiedy warto zdecydować się na autocasco, a w jakich przypadkach rozwiązania alternatywne okażą się lepsze?

Dla kogo ubezpieczenie AC?

Na ubezpieczenie AC decydują się zazwyczaj osoby, które mają wypracowane atrakcyjne zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych pozwalające na zapłatę niższych składek. W przypadku zwłaszcza młodych kierowców stawki za AC są na tyle wysokie, że wielu z nich rezygnuje z tego ubezpieczenia. O pełnym ubezpieczeniu AC powinny pomyśleć także osoby, które sporo podróżują, a tym samym są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia drogowe.

Alternatywa dla ubezpieczeń AC

Ciekawą alternatywą dla dobrowolnych ubezpieczeń autocasco są oferty Minicasco jakie coraz częściej można znaleźć w produktach największych towarzystw ubezpieczeniowych. Ofertę tę w skrócie można opisać jako okrojoną wersję ubezpieczenia AC. Pełne autocasco zabezpiecza finansowo właściciela pojazdu przed szkodami powstałymi w wyniku kradzieży, żywiołów a także zdarzeń drogowych spowodowanych przez użytkownika samochodu. Ubezpieczenie Minicasco chroni zazwyczaj jedynie przed kradzieżą samochodu oraz przed niektórymi szkodami powstałymi w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe w wyniku zderzenia z budynkiem czy innym pojazdem, jeżeli do zdarzenia takiego doszło z winy kierującego.

Ubezpieczenie mini casco – czy to się opłaca?

 

Ubezpieczenia tego typu mają tylu samo zwolenników co przeciwników. Każdy właściciel pojazdu decyzję o dodatkowym ubezpieczeniu powinien podejmować według własnych preferencji. Warto jednak podkreślić zalety mini casco jakimi są niska cena oraz dosyć szeroki zakres ochrony jaki otrzymuje się w zamian. Jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących kierowców, którzy nie mają wypracowanych zniżek lub dla osób które takie zniżki utraciły.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz