Miejsca idealne na obozy młodzieżowe

Miejsca idealne na obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców chcących zapewnić swoim dzieciom atrakcyjny wypoczynek w sezonie letnim bądź zimowym.

Kierunków w Polsce, które idealnie sprawdzają się właśnie w przypadku obozów młodzieżowych jest całe mnóstwo. Tym razem skoncentrujemy się na tych miejscach, które położone są w polskich górach.

Najbardziej znane polskie góry to oczywiście Tatry

To jedyne góry w naszym kraju, które mają rzeźbę alpejską. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że co roku – zarówno latem, jak i zimą – przyjeżdżają tutaj prawdziwe tłumy turystów. Biura podróży naprawdę chętnie organizują w tatrach obozy młodzieżowe. Najwyższe polskie góry dają dużo możliwości, jeśli chodzi o planowanie pieszych wycieczek. Wytyczone w Tatrach szlaki turystyczne różnią się, jeśli chodzi o stopień trudności. W efekcie możliwe jest poprowadzenie młodzieży na naprawdę prostą trasę, która niemalże nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego, jak i na trasę dużo trudniejszą, w której niezbędne jest już obycie w górach wysokich. Najczęściej bazą wypadową dla wycieczek w Tatry jest położone u nich podnóża Zakopane.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-krajowe

Obozy młodzieżowe to jednak nie tylko Tatry

Niezwykle popularne są również Pieniny, które wiele osób uważa za najpiękniejsze polskie góry. Szczególnie malowniczo prezentuje się zwłaszcza słynny przełom Dunajca. Wśród szczytów, które młodzież podczas obozów wakacyjnych zdobywa zawsze znajdują się Trzy Korony oraz Sokolica. Na szczycie tej drugiej rośnie najsłynniejsza sosna w Polsce. Miejscem, w które przewodnicy bardzo często zabierają młodzież jest także Wąwóz Homole. Nieco mniej popularny, ale równie piękny jest Wąwóz Biała Woda. Warto wspomnieć również o Beskidach, które także dają ogrom możliwości, jeśli chodzi o wakacyjne obozy młodzieżowe.

Obozy młodzieżowe to świetna forma wypoczynku dla tej młodzieży, która naprawdę lubi spędzać aktywnie czas. Warto podkreślić, że polskie góry to jedynie niewielki wycinek tego, co pod tym względem oferują biura podróży. Obozy organizowane są również w wiele innych miejsc, w tym także tych położonych poza granicami naszego kraju.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz