Meble na miarę chłopięcych marzeń

Meble na miarę chłopięcych marzeń

Nie ma bardziej kreatywnych osób, niż dzieci. To w nich wciąż rodzą się nowe pomysły, które pomagają kształtować wiele cech. Dlatego też dziecięcy pokój powinien być przestrzenią, która w sposób szczególny inspiruje i pomaga kreatywność rozwijać.


Meble dla chłopca
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu meble dostępne na rynku należały wyłącznie do kategorii unisex. Trudno było w nich rozpozna cechy świadczące, że są dedykowane jednej konkretnej płci. Pod tym względem w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło. Dzisiaj w wielu salonach meblowych możemy znaleźć meble dedykowane. Wśród nich są między innymi meble dla chłopca, które zostały zaprojektowane zgodnie z motywem, który bardzo często w najmłodszym wieku silnie wpływa na chłopięcą wyobraźnię – przykłady tutaj.

Kosmos, piłka nożna, dinozaury

Dziś projektanci mebli nie boją się wychodzić poza tradycyjne ramy. Co więcej, starają się wpisywać w potrzeby dziecięce. Dlatego też tworząc kolekcje mebli, tworzą je w oparciu o motywy, które często fascynują chłopców w dziecięcym wieku. Co to za motywy Chociażby piłka nożna, kosmos, dinozaury czy samochody wyścigowe. Dlatego też w salonach meblowych znaleźć możemy naprawdę wyjątkowe komplety mebli stylizowane na tor wyścigowy, kosmiczną przestrzeń czy Park Jurajski. Oczywiście pomysłów jest znacznie więcej. W końcu dziecięca fantazja wykracza dalej. Tak naprawdę to właśnie ona jest jedynym ograniczeniem dla projektantów.

Ciekawie a zarazem bezpiecznie

Aby zaprojektować meble, które doskonale wpiszą się w dziecięce potrzeby nie wystarczy zadbać o to, by łóżko miało kształt samochodu, czy żeby meble miały dekoracje w kształcie dinozaurów. Tu potrzeba jeszcze najwyższych standardów bezpieczeństwa. Te standardy, to między innymi kwestia opływowych kształtów, szuflad, które nie przycinają palców, bo powoli się wsuwają, czy perfekcyjnego wykończenia, by zminimalizować ryzyko wystawania drzazg. Te wszystkie elementy są szaleni ważne, gdyż w znaczący sposób przekładają się na bezpieczeństwo dziecka, a także komfort użytkowania.
Modne i bezpieczne. Takie właśnie są współczesne meble dziecięce. Łączą w sobie walory estetyczne z praktycznymi. Właśnie dlatego urzekają i najmłodszych, i ich rodziców.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *