Kolonie zimowe, czyli pomysł na nudę

Kolonie zimowe, czyli pomysł na nudę

Przerwa semestralna została stworzona po to, aby dzieci i młodzież symbolicznie zakończyły pierwsze pół roku nauki, znalazły czas tylko dla siebie i zrelaksowały się. Niestety, coraz częściej okres ten jest wykorzystywany do tego, aby przebywać w czterech ścianach rodzinnego domu. Owszem, młody człowiek nie musi wówczas chodzić do szkoły, jego aktywności nie różnią się jednak w zasadniczy sposób od tych, jakie wykonuje na co dzień.

Czas na wyjazd

Rodzice, którzy są pytani o to, dlaczego tak się dzieje, zwykle przyznają, że nie mają zbyt wielu pomysłów na wykorzystanie przerwy semestralnej. Trudno liczyć im na urlop w tym czasie, a przebywanie w domu wraz z dzieckiem, gdy pogoda za oknem nie sprzyja do zabaw na zewnątrz, także nie jest zbyt twórcze. Na szczęście, nie mówimy wcale o problemie, który nie ma szans na to, aby doczekać się rozwiązania. Jeśli rodzic nie ma czasu i możliwości na wspólny wyjazd z dzieckiem, dlaczego nie pozwolić mu na samodzielne wyprawienie się poza miejsce zamieszkania. Kolonie zimowe cieszyły się ogromną popularnością jeszcze trzydzieści lat temu, teraz zaś powoli wracają do łask.

Kolonie zimowe, czyli pomysł na nudę

Przyjemność i… trochę nauki

Podczas wyjazdu zimowego można przeżywać niezwykłe przygody, sprawdzać się na płaszczyznach, które do tej pory nie były nam dostępne, poznawać nowych ludzi, a także… uczyć się. Oczywiście, wzmianka o możliwości nauki zwykle trafia do przekonania nie dzieciom, ale ich opiekunom. Można jednak przekonać się o tym, że wakacyjna nauka nie musi być ani nudna, ani mało stymulująca. Podczas kolonii zimowych nikt nie każde przecież dzieciom zgłębiać tajemnic matematyki. Trudno też oczekiwać, że uznają one za atrakcyjny czas spędzany z lekturą szkolną. Dlaczego jednak nie poświęcić codziennie kilku chwil na naukę języka angielskiego? Zajęcia językowe, jak chyba żadne inne, można przekształcić w naprawdę dobrą zabawę. Można też liczyć na to, że bardzo szybko przyniosą one wymierne efekty. Warto zatem zainteresować się zimowymi wyjazdami językowymi jako alternatywą dla długich godzin spędzanych w domu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz