Kilka słów o gryzakach dla psów

Kilka słów o gryzakach dla psów

Wśród różnych akcesoriów, które powinny znaleźć się w domu każdego właściciela psa są także zabawki. Do tych, których kupno warto rozważyć należą między innymi gryzaki dla psów.


Dlaczego pies potrzebuje gryzaka?

Gryzak dla psa jest szczególnie przydatny dla szczeniaka. Każdy szczeniak uwielbia gryźć. gryzie wszystko: kapcie, buty, czasem meble. Kupując mu gryzak z jednej strony zadbamy o to, aby nie zniszczył naszych ulubionych butów, z drugiej zaś strony zadbamy o to, aby zgryz ukształtował się prawidłowo. Gryzak dla psa przyda się także dorosłym psom. Pomoże w czyszczeniu dziąseł i zębów i także zaspokoi naturalną potrzebę gryzienia.

Jaki gryzak kupić?

Wielkość gryzaka to najważniejszy szczegół, na który należy zwrócić uwagę. Nie może być zbyt mały, bo grozi to zadławieniem się psa. Ale nie może też być zbyt duży, bo pies nie będzie się nim mógł bawić. Wielkość gryzaka dobieramy więc do wielkości psa. W sklepach zoologicznych, na każdym stoisku zoologiczny w supermarkecie jest mnóstwo gryzaków do wyboru. Są wśród nich gryzaki wykonane z tworzywa sztuczne oraz z naturalnych materiałów. Te drugie są bardziej trwałe, z tych naturalnych (wędzone kości, suszone uszy świńskie) po kilku godzinach nie zostaje już nic.

Trzeba więc kupować kolejne

Ich minusem jest specyficzny, dość przykry dla otoczenia zapach. Na rynku są również gryzaki, w których środku można umieścić smakołyk dla psa. Należą one do tych, które są wybierane przez właścicieli psów bardzo chętnie; sprawiają pieskom naprawdę bardzo dużo radości, mimo że, aby dostać się do smakołyku muszą wykazać się nie lada sprytem. Gryzaki z tworzyw sztucznych muszą być wykonane bardzo starannie. Ich jakość musi być bardzo wysoka. Zaletą gryzaków z tworzyw sztucznych jest fakt, iż można je myć. Dobry gryzak z tworzywa sztucznego nie będzie tani.

Wśród zabawek dla psa powinien znaleźć się gryzak. Jest niezbędny szczególnie dla szczeniaka, chociaż i dorosłe psy uwielbiają zabawy gryzakiem. Do wyboru są gryzaki dla psów naturalne oraz wykonane z tworzywa sztucznego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *