Kiedy warto wynająć magazyn?

Kiedy warto wynająć magazyn?Wynajem magazynów jest zawsze kluczową decyzję w rozwoju każdej firmy. Wiąże się to z jednej strony z rozwojem firmy, która potrzebuje dodatkowej przestrzeni aby zwiększać swoje możliwości, a z drugiej z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków.

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy stać nas na wynajem magazynów. Wyliczenia powinny tutaj opierać się na kalkulacji wszystkich kosztów obsługi dodatkowej powierzchni, przy ostrożnym i raczej pesymistycznym wzroście obrotów. Pamiętać musimy, że wynajem magazynu wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami w sensie rachunkowym ale też zatrudnieniem dodatkowych pracowników, zakupem maszyn oraz wyposażenia. W zależności od tego czym zajmuję się nasza firma mogą być to rachunki sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlatego najlepszym momentem na podejmowanie decyzji o powiększeniu przestrzeni magazynowej jest sytuacja w której ilość zamówień przekracza możliwości firmy w zakresie przechowywania ale zamówienia te nie wymagają wkładu finansowego i tak zwanego zamrożenia środków inwestycyjnych.

Drugi problem jaki musimy rozwiązać to termin przeprowadzki do nowego magazynu. Powinien on być dobrany w taki sposób aby w jak najmniejszym stopniu wprowadzić dezorganizacje w normalnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Przeprowadzkę najlepiej przeprowadzić w okresie, który jest w pewnym sensie martwym, czyli wtedy kiedy obroty firmy są najmniejsze. Ostatnim krokiem jest wybór właściwego magazynu. W tym wypadku ważne jest to na jaki magazyn nas stać i jakiego rodzaju powierzchni potrzebujemy. Od tego co zamierzamy trzymać w rzeczonym magazynie zależy to jakiego rodzaju przestrzeń wybierzemy. Jeśli będą to produkty, które nie powinny być narażone na zmienne warunki atmosferyczne i mogą być przechowywane na wolnej powierzchni to wystarczy nam zwykła przestrzeń bez dachu i ogrzewania. Jeśli natomiast nasza firma handluje czy produkuje produkty delikatne musimy zadbać o to żeby magazyn w możliwie najszerszym zakresie chronił nasze produkty.

Więcej na stronie https://www.warehouses.pl/pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz