Kasetony reklamowe – co to takiego?

Nie każdy z nas słyszał o czymś takim jak kasetony reklamowe, ponieważ tej nazwy na ogół się nie stosuje. A jednak mijamy je każdego dnia w drodze do pracy czy też szkoły. Podświetlane kasetony reklamowe to nic innego jak reklamy świetlne, które ozdabiają niemal każdy punkt usługowy lub sklep w dużych jak i małych miastach.

Są to po prostu płaskie skrzynki, w których za tworzywem przepuszczającym światło umieszczone są świetlówki lub diody LED. Oczywiście od strony ulicy pleksi pokryta jest nadrukiem, który ma na celu poinformowanie klienta jaki sklep znajduje się poniżej oraz jakiego rodzaju artykuły lub usługi można w nim znaleźć.

Kaseton reklamowy prosty

5. Kasetony reklamowe – co to takiego?Obecnie kasetony mogą przybierać przeróżne kształty jak i rozmiary. Większość osób decyduje się na kaseton reklamowy prosty, który ma kształt prostopadłościanu, jednak może przybierać on szereg innych form. Najpopularniejszą wersją kasetonów są grafiki umieszczone na prostokątnej skrzyni, które za dnia stanowią zwykły szyld, a po zmierzchu przyciągają wzrok przechodniów podświetloną reklamą placówki. Materiały, które są najczęściej stosowane do ich wytwarzania to aluminium oraz pleksi, które zapewniają trwałość oraz wytrzymałość. Głębokość kasetonów może być różna. Zazwyczaj oscyluje od 6 do 20 cm, jednak najczęściej stosowane są te o głębokości 14 oraz 16 centymetrów. Wracając do źródła światła, które podświetla cały kaseton mamy do wyboru 4 jego typu. Pierwszy z nich to świetlówki zwykłe, są one zarazem najtańsze jak i najbardziej popularne. Decydują się na nie zazwyczaj firmy o ograniczonym budżecie.

Ciepłe światło

Mimo niskiej ceny są one dość dobre, ponieważ dają ciepłe światło i nietrudno je wymienić. Minusem jest niestety ich wysoka wrażliwość na niskie temperatury. Kolejne to świetlówki typu termos, które w porównaniu do zwykłych świetlówek mają zwiększoną trwałość i nie wypalają się tak szybko. Znacznie lepsze są neony zapewniające bardzo równe oświetlenie oraz wysoką trwałość, niestety jednak ich serwisowanie wymaga już pewnej wprawy w tej tematyce. Ostatnim i chyba najlepszym źródłem światła są diody LED, ponieważ są niemal bezawaryjne, zasila się je prądem o niskim napięciu i dają idealne światło. Jedynym minusem jest cena, jednak do oświetlenia niewielkiego kasetonu nie trzeba zbyt wiele tych diod.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *