Karta kredytowa – szybki dostęp do pieniędzy

Karta kredytowa - szybki dostęp do pieniędzy

Karta kredytowa to niesamowity „wynalazek” współczesności, który pozwala na szybki dostęp do pieniędzy. W rękach niektórych osób działa sprawnie i ułatwia im codzienne funkcjonowanie, natomiast u innych sprawia, że ich kłopoty finansowe się powiększają. Mimo wszystko jest to bardzo pozytywny produkt finansowy – trzeba tylko umiejętnie z niego korzystać.

Korzystając z karty tego rodzaju, tak naprawdę wydaje się pieniądze zaciągnięte od banku. To swoisty kredyt, czyli pożyczka, którą następnie należy spłacić. Pozwala na korzystanie z pieniędzy wtedy, kiedy są one najbardziej potrzebne z tym, że można ich wykorzystać konkretną ilość i nie wolno przekroczyć limitu kredytowego. Z tego limitu można skorzystać albo nie. Niewykorzystanie go do końca nie jest błędem i niczym nie grozi.

Karta kredytowa

Karta ma dużo możliwości. Po pierwsze, można ją spłacać jak typową pożyczkę, czyli w ratach, doliczając odsetki od wykorzystanej kwoty (odsetki naliczają się od dnia skorzystania z pożyczki). Po drugie, można ją spłacać jako całość zadłużenia, byle zdążyć przed terminem bezodsetkowym – jeśli jednak klient się spóźni, spotka go kara w postaci dodatkowych odsetek albo dodatkowych opłat.

Dużą zaletą karty kredytowej jest możliwość korzystania z niej w dowolnym czasie. Przydaje się np. podczas pobytu zagranicą, kiedy nie ma się przy sobie odpowiedniej ilości gotówki, ale jednocześnie chce się mieć przez cały okres pobytu gwarancję niezależności finansowej.

Posiadacze kart kredytowych

Mimo stereotypów w zasadzie każdy może stać się posiadaczem takiej karty i korzystać z niej w wolności. Nie jest ona bezpośrednio przypisana do konta, ale po upływie miesiąca bank przysyła odpowiedni rachunek, podsumowujący korzystanie z niej. Ponadto jest ona w pełni bezpieczna i działa podobnie jak karta do bankomatu, tzn. w przypadku jej zgubienia można ją natychmiast zastrzec, aby nie zostać okradzionym. Można nią płacić nawet w Internecie, a te transakcje odbywają się szybko, są stosunkowo łatwe i bezpieczne.

Oczywiście trzeba z niej korzystać z głową, aby po jakimś czasie nie okazało się, że zaciągnięty dług przekracza możliwości finansowe klienta. Rozważne korzystanie sprawi, że faktycznie karta ułatwi życie i nada mu więcej komfortu finansowego.

Karty kredytowe dostępne na stronie https://santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *