Jakie ubezpieczenia samochodowe proponują ubezpieczyciele?

Ubezpieczenia samochodowe oferują chyba wszystkie firmy ubezpieczeniowe, jakie działają w naszym kraju. Warto uświadomić sobie, że ich oferta jest w tym zakresie naprawdę bardzo bogata. W związku z tym spróbujemy chociaż w kilku zdaniach przybliżyć najczęstsze ubezpieczenia komunikacyjne, na wykupienie których mogą zdecydować się posiadacze samochodów.

Ubezpieczenie OC

Wśród wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych to jedno ma charakter obowiązkowy. Oznacza to, że każdy kierowca musi wykupić polisę OC. Trzeba to zrobić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. Bardzo ważne jest, aby nie dopuszczać do nawet jednodniowych przerw w obowiązywaniu ubezpieczenia OC. Należy również zdać sobie sprawę z tego, że polisa ta jest obowiązkowa także wtedy, kiedy auto jest nieużytkowane. Oznacza to, że nawet dla samochodów stojących wyłącznie w garażu polisa OC jest obowiązkowa. Za brak ważnego ubezpieczenia OC nakładane są wysokie kary.

Jakie ubezpieczenia samochodowe proponują ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie AC

To kolejna polisa adresowana do kierowców. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Oznacza to, że kierowcy nie muszą takiej polisy kupować. Warto jednak zastanowić się nad nią, ponieważ zapewnia solidną ochronę. Ubezpieczenie AC to ochrona przed kradzieżą, a także uszkodzeniem samochodu.

Ubezpieczenie Assistance

To kolejna polisa nieobowiązkowa, na którą mogą zdecydować się kierowcy. Assistance poleca się przede wszystkim tym kierowcom, którzy jeżdżą często i na duże odległości. Trzeba bowiem pamiętać, że w podróży auto zawsze może się zepsuć. Wówczas nie musimy się martwić. Ubezpieczyciel zadba o lawetę, która odholuje samochód od warsztatu. Można zdecydować się również na polisę, która zapewni auto zastępcze bądź nocleg w hotelu.

Ubezpieczenie NNW

To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni zdrowie i życie nie tylko kierowcy, ale również jego pasażerów. Jeśli chodzi o pasażerów, trzeba jednak pamiętać, że ich liczba musi być zgodna z tym, co zostało ujęte w dowodzie rejestracyjnym auta. Nigdy nie może ich być więcej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz