Jakie są formy reklamy w Internecie?

Jakie są formy reklamy w Internecie?Z Internetu korzystają dzisiaj nie tylko indywidualni użytkownicy, ale także małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Dzisiaj właściciele wielu tych firm nie są w stanie wyobrazić sobie akcji promocyjnych i reklamy bez tego medium.

Sieć internetowa jest idealnym narzędziem do tego celu.

Na jakie formy reklamy i promocji przedsiębiorcy mogą się zdecydować?

Jeżeli chodzi o promocję i reklamę, to Internet daje mnóstwo możliwości. Cieszące się największym zainteresowaniem formy reklamy w globalnej sieci komputerowej to:
– reklama na innych stronach www;
– e-mailing;
– sponsoring;
– marketing lawinowy;
– pozyskiwanie ruchu z wyszukiwarek internetowych.

Marketing lawinowy

Jest jedną z możliwości reklamowania w Internecie. Strategię tej reklamy opracowano w taki sposób, aby zachęcić użytkowników sieci do przekazywania innym użytkownikom komunikatu reklamowego. Metoda jest bardzo skuteczna, gdyż reklama dociera w ten sposób do większego grona użytkowników. Stosując marketing lawinowy firma może odnieść znaczący sukces reklamowy.

Sponsoring internetowy

Ta forma reklamy polega na tym, ze internauta, który na swojej stronie zamieści logo danej firmy otrzyma od niej za to wynagrodzenie. Sponsoring internetowy jest bardzo popularny wśród osób zajmujących się prowadzeniem bloga. Blogerzy chętnie zamieszczają reklamy firm, których oferta zbliżona jest do tematyki ich bloga. Czasem rezygnują z wynagrodzenia w formie pieniężnej. Wolą otrzymać od firmy określony produkt. Rozwiązanie to jest chętnie akceptowane przez firmy, które decydują się na taką właśnie formę reklamy w sieci.

Reklama na innych stronach internetowych

Reklama ta może mieć różną formę. Na stronie www można zamieścić zarówno odnośnik tekstowy, baner, przycisk. Jedno kliknięcie sprawi przeniesienie na właściwą stronę. Inną formą są tak zwane wyskakujące okienka. Jednak w odróżnieniu od wcześniej wymienionych form, ta nie cieszy się zbytnią popularnością wśród Internautów. Wielu z nich instaluje nawet programy, które mają wyskakujące okienka blokować.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz