Jakie przysmaki kupić dla psa?

Jakie przysmaki kupić dla psa?Psy uwielbiają różnego rodzaju przysmaki. Przygotowywane specjalnie z myślą o nich przysmaki można porównać do ludzkich słodyczy. Jakie przysmaki wybierać, aby były dla psa najbardziej wartościowe?

Jakie przysmaki dla psa można kupić?

W sklepach zoologicznych wybór przysmaków dla psów jest bardzo duży. Różnią się one wielkością, kształtem, kolorem, konsystencją. Są to więc przysmaki dla psów każdej rasy. Do przysmaków, które warto wybrać dla swojego psa należą:

  • wędzone i suszone kości. Mogą mieć rozmiar malutkich kosteczek, idealnych dla psów najmniejszych ras. Ale mogą to być także potężne kości w sam raz dla bernardyna czy berneńskiego psa pasterskiego;
  • suszone lub wędzone podroby;
  • suszone kawałki mięsa oraz uwielbiane przez psy każdej rasy i wielkości wędzone uszy.

W sklepach zoologicznych dostępne są także specjalne przysmaki dla szczeniaków oraz psów seniorów. W dobrych sklepach zoologicznych można kupić również przysmaki przygotowane specjalnie dla psów, które cierpią z powodu alergii. Te ostatnie przysmaki produkowane są z wysokiej jakości mięsa kaczek albo ryb. Mówiąc o przysmakach dla psów w postaci kości należy wyraźnie podkreślić, że z prawdziwymi kośćmi nie mają one wiele wspólnego. Są to sprasowane kawałki wołowej skóry, którym nadaje się kształt kości. Dzięki specjalnej fakturze pomagają one utrzymać zęby w czystości, zmniejszają także ilość osadzającego się na zębach osadu. Dla psów najzdrowsze są przysmaki, które nie zawierają sztucznych konserwantów i barwników.

Jak często podawać psu przysmaki?

Psie przysmaki w większości są kaloryczne. Nie mogą być podawane zbyt często, nie mogą też zastępować karmy. Takie przekarmianie psa przysmakami bardzo szybko doprowadzi do rozwoju nadwagi, a nawet otyłości. Dziennie możemy psu podać nie więcej jak 3 przysmaki. Wybierajmy przede wszystkim przysmaki funkcjonalne, które pomagają pielęgnować zęby czy sierść. Po przysmaki warto sięgać podczas szkolenia swojego czworonożnego pupila, ale także wtedy, gdy chcemy zrobić mu małą przyjemność.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz