Jaką smycz dla psa kupić?

Jaką smycz dla psa kupić?

Podstawowym sprzętem, którego potrzebuje nasz pies jest smycz.

Smycz dla psa powinna zostać przez nas tak wybrana, aby zapewniała mu bezpieczeństwo w miejscach, w których nie może biegać luzem, a nam powinna dać możliwość sprawowania nad nim kontroli.

Rodzaje smycz dla psów

Można je podzielić bardzo prosto: na smycze tradycyjne oraz automatyczne. Ale już w każdym z tych rodzajów możemy wybierać niemal w nieskończoność. Tradycyjna smycz ma z reguły długość 150 centymetrów. Może być wykonana ze skóry lub z parcianej taśmy. Często są one wykonywane także z łańcuszka. Tego typu smycze są bardzo wygodne. Smycz tradycyjna może być pierwszą, którą kupimy dla swojego pupila. Nauka chodzenia na smyczy powinna odbywać się właśnie na prostej, nieskomplikowane smyczy taśmowej. Zdecydowanie dłuższe od tradycyjnych są smycze automatyczne. Mają one długość od pięciu do nawet ośmiu metrów. Ich wadą jest fakt, iż mogą niebezpiecznie plątać się wokół łap psa lub nóg właściciela. Świetnie sprawdzają się jednak na spacerach w mieście. Właściciel ma kontrolę nad psem, a on może biegać niemal luzem.

Jak wybrać dobrą smycz?

Smycz powinna być przede wszystkim wytrzymała. Zarówno ta ze skóry, jak i parcianej taśmy. Na pewno wytrzymałe są te z łańcuszka. Są one jednak stosunkowo ciężkie i raczej nie spodobają się naszemu psu. Z czasem my sami także będziemy z niej mniej zadowoleni niż w chwili zakupu. Kupując smycz parcianą zwróćmy uwagę, jak został wykonany karabińczyk. Powinien być wykonany z materiału dobrej jakości, aby zbyt szybko nie pękł. Jego wielkość powinna pasować do wielkości psa. Nie może być zbyt mały, ani też za duży i zbyt ciężki. Smycze automatyczne mogą być wykonane z taśmy lub linki. Te pierwsze są droższe, ale są bardziej bezpieczne. Automatyczna smycz wymaga jednak od właściciela psa dużej precyzji w posługiwaniu się. Smycze automatyczne sprawdzają się, gdy pies opanował umiejętność chodzenia na smyczy. Gdy się szarpie, smycz automatyczna się nie sprawdzi. Także dla szczeniaka lepsza będzie tradycyjna.
Obecnie w sklepach internetowych jest taki wybór smyczy, że bez problemu znajdziesz tą właściwą, np. w Pet Station.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz