Jaką farbą pomalować meble

Jaką farbą pomalować mebleRemont całego mieszkania to spory wydatek, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Każdy z nas chciałby jednak mieszkać wygodnie w odświeżonych pomieszczeniach, dlatego raz na jakiś czas decydujemy się na zmiany i odnawianie naszej siedziby. Jeżeli zależy nam na szybkich efektach i zmianach w mieszkaniu bez dużych kosztów możemy zdecydować się na zmianę koloru ścian. W ten sposób możemy dodać pomieszczeniom blasku i świeżości oraz wprowadzić interesującą zmianę.

Malowanie mebli na własną rękę

Po wybraniu wymarzonego odcienia oraz pokryciu nim całych ścian może się niestety okazać, że nasze meble i dodatki nie pasują już do pokojów tak jak dawniej. Jak zatem na nowo urządzić nasze wnętrza bez wielkich wydatków? W sypialni i salonie świetnie sprawdzą się zmiany tapicerki na meblach, narzuty na łóżko czy poduszek. Jeśli wcześniej postawiliśmy na zieleń, która obecnie nie pasuje do nowego koloru, możemy wybrać nowy materiał i za jego pomocą odświeżyć meble. Nowe poszewki na poduszki to niewielki koszt, a spory efekt. Jeżeli nie planujemy wymieniania kanapy i foteli wystarczy zmienić obicia bądź uszyć specjalne pokrowce w nowej gamie kolorystycznej. Również nasze dotychczasowe meble mogą zyskać nowe życie poprzez malowanie.

Jak wybrać farbę do mebli?

Czym pomalować meble? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zastanowić się przede wszystkim, z jakiego materiały wykonane są nasze meble i jaki chcemy osiągnąć efekt. Meble lakierowane przed przystąpieniem do malowania należy zmatowić lub całkiem pozbawić zewnętrznej warstwy lakieru. W przypadku mebli wykonanych z okleiny lub płyty MDF korzystamy tylko z papieru ściernego. Tak przygotowany mebel oczyszczamy z pyłu i zabrudzeń oraz malujemy wybraną farbą. Coraz większą popularność zyskują farby kredowe, choć wielbiciele lśniących powierzchni mogą wybrać także błyszczące wykończenia. Pamiętajmy, by dokładnie pokryć farbą cały mebel, dzięki czemu unikniemy nieestetycznych prześwitów. Jeśli bardzo szybko chcemy nadać pomieszczeniom odmienny charakter, postawmy na kontrastowe zasłony lub rolety w oknach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz