Jak zapłacić najniższe OC?

Jak zapłacić najniższe OC?

Składka na obowiązkowe ubezpieczenie OC to zmora wszystkich posiadaczy pojazdów zmechanizowanych. Raz do roku jesteśmy bowiem zmuszeni do jej zapłacenia i tym samym wykupienia ubezpieczenia. Brak ważnego ubezpieczenia oznacza bowiem konieczność zapłacenia kary, przed którą tak naprawdę nie ma żadnej drogi ucieczki.

Niewielu z nas jednak wie, co wpływa na wysokość składki i jak sprawić, żeby była ona niższa. Samodzielne obliczanie OC za pomocą kalkulatora może być tu niezwykle pomocne.

Kalkulator OC to proste narzędzie, które znajdziemy w Internecie i za pomocą którego możemy samodzielnie obliczyć wysokość naszej tegorocznej składki

Wynik, który uzyskamy jest pochodną danych, które wpiszemy w kalkulator i nie należy traktować go w kategoriach ostatecznej oferty handlowej od danego ubezpieczyciela. Da nam jednak pogląd, na jaki wydatek musimy się przygotować, a przede wszystkim jasno pokaże nam, dlaczego płacimy takie, a nie inne ubezpieczenie w tej wysokości.

Wszystkie informacje, które wpisujmy do kalkulatora pozwalają oszacować systemowi ryzyko, z jakim wiąże się nasza aktywność na drodze. System wykorzystuje tutaj statystyki, które jasno mówią jacy kierowcy, prowadzący, jakie pojazdy najczęściej powoduje lub uczestniczą w wypadkach drogowych. W im bardziej ryzykownej grupie się znajdujemy, tym wyższa będzie nasz tegoroczna składka.

Jak zapłacić najniższe OC?

Działanie jest zatem trywialnie proste

Jedyną zagwozdką pozostaje to, jakie czynniki wpływają na obniżenie składki. Pewne rzeczy można tu zrozumieć intuicyjnie. Jest raczej oczywiste, że doświadczenie kierowcy musi grać na jego korzyść. Im zatem dłużej mamy prawo jazdy, tym mniejsza składka zostanie nam naliczona. Plusem jest też wiek pomiędzy trzydziestym a czterdziestym rokiem życia oraz miejsce zamieszkania w małym miasteczku lub na wsi. Kolejne kilka złotych możemy też zarobić, kiedy mamy dzieci i pozostajemy w związku małżeńskim. Takie osoby mają bowiem częściej tendencje do jeżdżenia ostrożnie. Na wysokość składki ma wpływ także dobry stan techniczny pojazdu, jego mały przebieg, a także fakt, że jest to pojazd rodzinny, a nie samochód sportowy.

Oblicz OC na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz