Jak wykupić polisę OC?

Jak wykupić polisę OC?

Do obowiązkowych polis komunikacyjnych należy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie, które muszą posiadać wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych, które są zarejestrowane w Polsce. Ważną polisę OC muszą mieć także kierowcy podróżujący po większości państw europejskich. W tych państwach, które nie honorują polskiego OC należy posiadać Zieloną Kartę.

Jak wykupić polisę OC?

Jak kupić polisę OC?

Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na terenie naszego kraju, dają kierowcom kilka różnych możliwości kupienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC można dzisiaj kupić dzwoniąc pod numer infolinii, które udostępnia większość towarzystw ubezpieczeniowych. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych współpracują z bankami, polisę OC kierowcy mogą kupić więc dzisiaj także w banku. Wciąż te ubezpieczenie to można kupić bezpośrednio w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego lub u jej agenta. Zdecydowanie jednak rośnie zainteresowanie polisami OC online. Warto wiedzieć, że z uwagi na różne kanały sprzedażowe wykorzystywane przez tego samego ubezpieczyciela sprawiają, że to samo ubezpieczenie może mieć różną cenę w zależności od sposoby sprzedaży. Okazuje się, że większość towarzystw ubezpieczeniowych stosuje wyjątkowo atrakcyjne ceny przez sprzedaży ubezpieczeń przez internet. Osoby, którym kończy się ważność polisy OC, osoby, które zawierają pierwszą umowę ubezpieczenia, przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinny porównać oferty poszczególnych ubezpieczycieli i sprawdzić nie tylko cenę. Dzięki temu będą mogły wybrać taką opcję kupienia polisy, która będzie dla nich najbardziej korzystna.

Jaki jest zakres polisy?

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenie OC komunikacyjnego nie ma znaczenia wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakres tego ubezpieczenia regulowany jest przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Na zakres polisy nie ma wpływu cena, ani sposób w jaki polisa została kupiona. Sumy gwarancyjne wynoszą 1 euro dla szkód w mieniu i 5 milionów euro dla szkód na osobie.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz