Jak wybrać dobry kredyt samochodowy?

Samochód bez wątpienia istotnie ułatwia nam życie. Sprawia, że stajemy się niezależni. Nie musimy już ograniczać się rozkładem jazdy komunikacji miejskiej czy liczyć na to, że ktoś nas podwiezie. Niestety, samochody nie należą do tanich. W efekcie nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Rozwiązaniem okazuje się być pożyczka samochodowa. Z uwagi jednak na dużą ofertę banków warto wiedzieć, co trzeba wziąć pod uwagę, aby wybrać naprawdę dobry kredyt na zakup samochodu.

Standardowy kredyt samochodowy

To opcja wybierana przez zdecydowaną większość klientów. Taka pożyczka na samochód spłacana jest w ratach kapitałowo – odsetkowych. Kwota, którą pożyczyliśmy trafia nie na nasz rachunek bankowy, ale na rachunek sprzedającego. Może to być diler bądź komis. Następnie bank ustanawia zabezpieczenie, którym jest na ogół sam samochód. Co to oznacza? Jeśli przestaniemy spłacać kolejne raty, musimy liczyć się z tym, że auto zostanie nam zabrane. Dostajemy także bardzo dokładny harmonogram spłaty. Najczęściej kredyty na samochód udzielane są na okres około pięciu lat, ale nie oznacza to, że nie można zaciągnąć takiej pożyczki na krótszy bądź dłuższy czas. Maksymalnie jednak banki dają nam możliwość pożyczenia pieniędzy na dziesięć lat.

Jak wybrać dobry kredyt samochodowy?

Kredyt standardowy pozwala na sfinansowanie zakupu zarówno nowego, jak i używanego samochodowy. Jeśli jednak decydujemy się na auto z rynku wtórnego, musimy pamiętać, że pożyczkodawcy na ogół wskazują maksymalny wiek, jaki może mieć samochód. Jeśli auto będzie starsze, pożyczki nam nie udzielą.

Kredyt 50/50

To ciekawa opcja finansowania zakupu auta. Najczęściej taki kredyt znajdziemy w ofercie tak zwanych auto banków. Zasada takiego kredytu jest wbrew pozorom bardzo prosta. W momencie odbioru auta musimy wpłacić połowę jego wartości. Kolejne 50% wpłacamy po roku. Druga część zobowiązania może być jednak rozłożona na raty. Plusem jest to, że raty takie nie są objęte oprocentowaniem, co sprawia, że taki kredyt zupełnie nic nas nie kosztuje. Jest to jego największa zaleta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz