Jak tanio wyremontować kuchnię?

Jak tanio wyremontować kuchnię?Remont kuchni kojarzy się nam zwykle z dużymi wydatkami. Tymczasem wcale tak nie musi być. Odrobina pomysłu sprawi, że koszty mogą spaść nawet o kilkadziesiąt procent. Jak to zrobić?

Wolna przestrzeń na wagę złota

Kuchnia to miejsce, które zazwyczaj nie charakteryzuje się zbyt dużą przestrzenią. Zamiast ją więc marnować, można ją efektywnie wykorzystać. Nie kupujmy drogich i bardzo obszernych szaf. W zamian postawmy na niewielkie, odsłonięte półki. Ich zakup będzie mniej dotkliwy dla naszego portfela a w międzyczasie będziemy mieli dostęp do znacznie większej powierzchni nośnej.

Inne źródła światła

Masz niedoświetloną kuchnię? Nie instaluj nowych i silniejszych źródeł światła. Pomyśl o oświetleniu strefowym, które pozwoli Ci z jednej strony zaoszczędzić na kinkietach a z drugiej – zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej. Zamiast drogich lamp ściennych i sufitowych, pomyśl o taśmach LED, które charakteryzują się o wiele mniejszym zużyciem energii, niższą ceną i równie pięknym, choć modernistycznym wyglądem.

Jeśli Twoja kuchnia nadaj jest zbyt ciemna, pomyśl o jej rozjaśnieniu. Jasny kolor farby do kuchni pozwoli Ci na lepsze efekty oświetleniowe.

Zainwestuj = oszczędź na farbach

Najlepsza farba do kuchni to taka, która… kryje za pierwszym razem. Farby te są co prawda nieco droższe, ale w efekcie zużywamy ich znacznie mniej, niż tych tańszych, które wymagają podwójnego krycia. Oczywiście weźmy pod uwagę również kolorystykę nowej i starej farby. Jeśli zamierzamy pomalować kuchnię, można trochę poeksperymentować i sprawdzić, czy na danym jej fragmencie rzeczywiście nowa farba zakryła starą.

Myśl o przyszłości

Oszczędność w wydatkach ponoszonych na remont kuchni to również myślenie o przyszłości. Już teraz tak zaplanuj wszystkie instalacje w domu, by były one jak najtańsze w eksploatacji. Jeśli masz taką możliwość, nie decyduj się na meble w zabudowie. Ewentualne awarie sprzętu zmuszą Cię do kosztownych remontów. Oszczędność będzie też wiązała się z porzuceniem planów posiadania mebli na wymiar.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz