Jak przygotować dziecko na wyjazd językowy za granicę

Wyjazd językowy to jeden z najskuteczniejszych i najkorzystniejszych sposób na naukę języka obcego. To połączenie zabawy oraz nauki w warunkach, gdzie dziecko niejako zmuszone jest do nieustannego porozumiewania. Przed samym wyjazdem warto jednak zadbać o to aby dziecko pojechał na wyjazd językowy przygotowane.

Jak o to zadbać?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście właściwe spakowanie dziecka ale też przygotowanie go na często, pierwszy wyjazd zagraniczny w życiu. Dziecko powinno od nas dowiedzieć się nieco o kraju do którego jedzie. Jeśli znamy jakieś zwyczaje które są tam kultywowane, to warto o nich opowiedzieć. Trzeba też poinformować dziecko o wszystkich rzeczach, które mogą być mu na  miejscu przydatne. Jaką walutą się tam płaci i jaki jest jej przelicznik. Oczywiście nie jest naszym zadaniem pokazywanie dziecko pełnej wartości pieniędzy ale musi ono mieć świadomość, że ceny tam są zupełnie inne niż te do których jest ono przyzwyczajone.

Jak przygotować dziecko na wyjazd językowy za granicę

Bardzo ważnym elementem jest przygotowanie dziecka na sytuacja stresowe

Pamiętajmy, że jedzie ono do obcego kraju, gdzie wielokrotnie będzie zdane na samego siebie. Nie będziemy w stanie w ciągu kilku godzin przyjechać po nie, jak w przypadku kolonii odbywających się w kraju. Nie będziemy też w stanie zawsze mu pomóc. Musimy zatem przygotować je na sytuacji w których będzie zmuszone liczyć na siebie i pomoc obcych mu osób. Przede wszystkim dziecko musi posiadać działający telefon, który będzie mu przydatny w państwie do którego jedzie i nie będzie istniało ryzyko, że nagle telefon przestanie realizować połączenia. Musi wiedzieć, że ma przez cały czas mieć przy sobie dokumenty oraz telefon do swoich opiekunów. Warto także napisać dziecku na kartce adres polskiej ambasady w danym mieście. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko w którym dziecko zostanie pozbawione jakiegokolwiek wsparcia w sytuacji stresowej.

Do naszych obowiązków należy też oczywiście zapoznanie się z listą opiekunów, którzy będą sprawować opiekę nad naszym dzieckiem. Zapiszmy sobie ich numery telefonów i zadbajmy o to, żeby oni posiadali kontakt do nas.

Dowiedz się więcej na https://kursy.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz